Bibliotekoje – popietė apie TĖVYNĘ

Nuotr. Gvido Mikalausko, Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos savanorio

Ketvirtadienį Sedos bibliotekoje vyko popietė „Būk pasveikinta, labai laukta! Vasaryje atgimusi!“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai. Į biblioteką susirinko Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos pirmokėliai su mokytoja Edita Kleinauskiene ir gimnazijos socialine darbuotoja Jolanta Štombergiene.
Popietės pradžioje pristatyta biblioteka, papasakota apie vaikų ir suaugusiųjų knygas. Vaikai knygose surado eilėraščių apie Tėvynę, patarlių apie gimtąjį kraštą. Mokiniams susiskirsčius į tris komandas, mokytoja Edita pristatė užduotis.
Pirmoji – iš rastų eilėraščių ant spalvotų lapelių nurašyti po vieną patikusį posmelį. Rasti eilėraščiai buvo iš Janinos Degutytės, Kosto Kubilinsko, Juozo Nekrošiaus ir kitų autorių kūrybos. Antroji užduotis – sugalvoti ir užrašyti gražius, lietuviškus žodžius. Čia vaikai dažnai minėjo žodį „AČIŪ“. Trečioji užduotis – perskaityti patarles ir užrašyti po vieną apie savąjį kraštą. Po šio užsiėmimo vaikai net mintinai kartojo „Savam krašte ir tvoros žydi“. Greičiausiai pabaigę užduotis moksleiviai piešė piešinukus Tėvynės tema. Jie vaizdavo Lietuvos trispalvę, Gedimino bokštą.
Popietės pabaigoje mokytoja Edita surinko pirmokėlių darbelius ir papasakojo, kaip su jais rytoj visi sukurs didelį laišką Tėvynei. Tai bus gražus pasveikinimas Lietuvai.
Loreta MICKIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos miesto filialo vyresnioji bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*