Darželiams dovanų – dizainerio sukurti tautiniai kostiumai

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Žadama, kad iki Vasario 16-osios, kai švęsime valstybės atkūrimo šimtmetį, visi šalies valstybiniai vaikų darželiai dovanų gaus tautinių kostiumų.
Savaitės pradžioje dizainerio Juozo Statkevičiaus sukurti kostiumai pradėti dalyti ir Mažeikių rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenėms.

Antradienį į Viekšnių lopšelį-darželį „Liepaitė“ sugužėjo būrys svečių. Jie įstaigai atgabeno 16 komplektų tautinių kostiumų – 8 mergaitėms ir tiek pat berniukams. Po tiek jų gaus kiekviena Mažeikių rajono ikimokyklinio ugdymo įstaiga.
„Tai yra labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ iniciatyva. Dizaineris Juozas Statkevičius sukūrė ir pasiuvo vaikiškus tautinius kostiumus. Ir fondas dabar nemokamai rajonams skiria tų kostiumų. Mes dabar vežame ir dalijame juos rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigoms“, – „Santarvei“ sakė Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

9 Atsakymai į “Darželiams dovanų – dizainerio sukurti tautiniai kostiumai”

 1. Jovita parašė:

  Mano manymu ideja tikrai grazi ir verta demesio. tautiniai drabuziai vaikams skatina mazuosius suprasti ir vertinti musu salies preiti, suprasti kaip tai svarbu.

 2. Pilietė parašė:

  Retorinis klausimas: Kas ,,nukosėjo” 4 kostiumus?

 3. Auklėtojai parašė:

  Kai kas ir mažiau nei 16 gavo.

 4. aa parašė:

  Maziausiai cia ramunelio nuopelnas.

 5. parašė:

  Kaip neištesės, jei mokesčių mokėtojų pinigais kostiumus siuvo, savų nedavė, o ir apsiskelbė ne tik Lietuvoj.
  Pačiam Juozukui gėda būtų jei pradėtumėme jį kritikuoti, neištesėjus pažado. Vėl į Maskvą paguodos bėgtų.

 6. Auklėtoja parašė:

  Puiku! Kiekvienas rajono darželis turės žinomo dizainerio J.Statkevičiaus sukurtus tautinius stilizuotus rūbelius vaikams. Ne kasdien yra gaunamos dovanos,o mes didžiuosimės pasipuošdami kiekvienai tautinei šventei. Mielieji, mokykime savo darželinukus pažintį su valstybe, jos istorija, tradicijomis. Kūrybingai ugdykime pilietiškumą.
  Šiandien mums reikia tikėti, kad šis projektas turės tęstinumą vyresniems vaikams, paaugliams ir netgi suaugusiems.
  Būkime protingi lietuviai, nebeįžvelkime tos klastos; 16 ar 20? Gana to purvo, tiek gamtoj, tiek visuomenėj!!!!!!!!!!!!!!! /

 7. gyventoja parašė:

  Šaunuoliai Karbauskis ir Statkevičius. Dirbo tyliai ir pažadus tesėjo….Rajono verslininkai sugeba su seimo nariu tik pietauti, gerti kavutę ir spausti vienas kitam ranką. Darbų nesimato….

 8. nu va parašė:

  Juozukas vis tiktai savo pažadą ištesėjo,ir labai teisingas sprendimas dovanoti įstaigom ,kurios jau ir taip turi savų kostiumų ,o šie įneš atsinaujinimo , be to dizainerio rūbai,o verslininkai pažadėto milijono už nepriklausomybės akto parvežimą taip ir pagailėjo.Gėda jiems !

 9. pastebėjimas parašė:

  Per televizorių sakė,kad gaus kiekvienas darželis po 20 komplektų,tai kodėl kiekis sumažėjo iki 16.Kas „privatizavo“ likusius????????????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*