Daugiausiai kamštelių Mažeikiuose surinko „Bitutės“ komanda

Nuotr. iš lopšelio-darželio „Bitutė“ archyvo

Po dvejų metų pertraukos šiemet vėl buvo paskelbtas konkursas „Kamštelių vajus 2019“. Jo dalyviai rinko plastikinius butelių kamštelius ir atidavė perdirbti. Tarp konkurse dalyvavusių šešių komandų iš Mažeikių – ir mūsų lopšelis-darželis „Bitutė“, kuris ne pirmus metus yra aktyvus šio konkurso dalyvis.

Surinkome 56 kilogramus

Specialus konkurso „Kamštelių vajus 2019“ autobusėlis spalį ir lapkritį važinėjo po šalies miestus – rinko kamštelius iš užsiregistravusių įstaigų ir bendruomenių.
Dalyvauti „Kamštelių vajuje 2019“ Mažeikiuose buvo užsiregistravusios 6 komandos. Konkurso autobusėlis atvyko į mūsų lopšelio-darželio „Bitutė“ kiemą, kur vaikai atidavė savo surinktus kamštelius. Kaip teigia organizatoriai, iš viso Mažeikiuose plastikinių kamštelių buvo surinkta 168 kilogramai, „Bitutė“ surinko daugiausiai iš visų mažeikiškių dalyvių – 56 kilogramus. Tai tikrai didelis kamštelių kiekis, nes vienas jis sveria vos 3 gramus.

Kūrė edukacines priemones

Dalyviai turėjo galimybę ne tik rinkti kamštelius, bet ir kurti meninius darbus. Tokiame darbe turėjo atsispindėti praktiškas kamštelio panaudojimas. „Bitutės“ pedagogų sumanymas – panaudoti plastikinį kamštelį vaikų edukacijai ir pojūčiams lavinti.

Nuotr. iš lopšelio-darželio „Bitutė“ archyvo

Buvo sukurtos ir „Bitutės“ lauko aikštelių aplinkoje panaudotos priemonės: skaitmenys, geometrinės formos, raidės, o taip pat metų laikų (žiemos, pavasario, vasaros, rudens) ir Lietuvos tradicinių švenčių simboliai, sensorinė spalvų užuolaida. Darbus darė ne tik darželio pedagogai, bet ir vaikų tėveliai.

Pasidžiaugė idėja

Konkurso „Kamštelių vajus“ sumanytoja Birutė Jakučionytė, vaikščiodama po „Bitutės“ aikšteles, pasidžiaugė tokiu kamštelių panaudojimu.
Konkurso organizatorės teigimu, visi šalyje konkurso metu surinkti kamšteliai bus perdirbti į žaidybines detales, skirtas edukacijoms ir laisvalaikio užimtumui.
Kadangi mūsų iš kamštelių sukurto meninio darbo transportuoti nebuvo įmanoma, konkursui pateikėme nuotraukų.

Vilija ŠTAKONIENĖ ir Jurgita LUKOŠIENĖ,
Mažeikių lopšelio-darželio „Bitutė“ mokytojos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video