Kad durys į pasaulį būtų atvertos

I vieta – Senamiesčio pagrindinė mokykla

Europos kalbų dienos proga Mažeikių Gabijos gimnazijoje vyko konkursas-viktorina.
Renginio tikslas – paminėti Europos kalbų dieną ir tokiu būdu skatinti mokinius mokytis kalbų, suteikti jiems galimybę praktiškai pritaikyti turimas žinias.

 

II vieta – Merkelio Račkausko gimnazija

Gabijiečiai sulaukė svečių iš „Ventos“ progimnazijos, Kalnėnų ir Senamiesčio pagrindinių mokyklų, Mažeikių Merkelio Račkausko ir Viekšnių gimnazijų.
Kaip informavo gimnazijos anglų kalbos mokytoja Renata Valantinienė, konkurso-viktorinos dalyviai kūrybiškai pristatė savo pasirinktas šalis. Atlikdami viktorinos užduotis, jie pasitikrino žinias apie 4 pagrindines kalbas (vokiečių, rusų, anglų ir lietuvių), kurios yra mokomos mūsų rajone.
Komandoms teko įminti kelias muzikines mįsles, atsakyti į gudrius vedančiųjų klausimus. Teisingai atsakę buvo apdovanoti nedideliais prizais.

III vieta – Gabijos gimnazija

Mokinių žinias ir išradingumą vertino komisija, kurią sudarė kalbų mokytojos iš įvairių mokyklų ir Gabijos gimnazijos administracijos atstovas. Per trumpas pertraukėles savo šokių ir muzikiniais pasirodymais džiugino šios gimnazijos kolektyvai „Džesi“ ir „Harmonija“.
Visoms komandoms buvo įteikti padėkos raštai ir saldžios dovanėlės už dalyvavimą renginyje, atskiru padėkos raštu apdovanotas Saulius Liauksminas (Mažeikių Gabijos gimnazijos I b klasės mokinys) už raiškiausiai perskaitytą greitakalbę.
Švietimo skyriaus padėkos raštais buvo apdovanoti prizinių vietų laimėtojai. Konkurso laimėtojais tapo Senamiesčio pagrindinės mokyklos komanda „Škotija“. Antra vieta džiaugėsi Merkelio Račkausko gimnazijos komanda „Lietuva“. Gabijos gimnazijos komanda „Rusija“ užėmė trečią vietą.

„Kas galėtų paneigti užsienio kalbų svarbą? Juk kalbų mokėjimas atveria duris į pasaulį. Kalbos yra vartai į kultūrų tarpusavio sąveiką ir supratimą. Kaip sako čekų patarlė, kiekvieną kartą mokydamasis naujos kalbos gyveni naują gyvenimą. Vadinasi, jei moki tik vieną kalbą, gyvenai tik vieną kartą“ – idėją ir reginį apibendrino gimnazijos anglų kalbos mokytoja R. Valantinienė.
„Santarvės“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*