- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Gimnazijoje – jaunųjų biologų naktis

Nerijaus GABALIO nuotr.

Gabijos gimnazijoje vyko renginys „Jaunųjų biologų naktis“, kuriame dalyvavo ne tik mūsų gimnazijos moksleiviai, bet ir mokiniai iš Kalnėnų ir Sodų pagrindinių mokyklų bei „Ventos“ progimnazijos.
Pirmoje dalyje renginio dalyviai klausė įvairios tematikos paskaitų: Renavo dvaro direktorius Deividas Makavičius papasakojo apie šikšnosparnius, o įdomiausia buvo tai, jog jis turėjo gyvą eksponatą – šikšnosparnį, kurį galėjo apžiūrėti kiekvienas renginio dalyvis. III b klasės mokinė Beatričė Matiukaitė pasidalijo įspūdžiais iš savo kelionės į Australiją. Biochemijos doktorantas Tadas Penkauskas pasakojo apie studijas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre bei biochemikų kasdienybę.
Po naktipiečių kibome į praktikos darbus: stebėjome gyvalazdes, nagrinėjome Madagaskaro šnypščiančiojo tarakono sandarą. Vėliau susibūrėme į komandas ir atsakinėjome į protmūšio klausimus.
Tie, kurie dar nebuvo pavargę ir nenorėjo ilsėtis, turėjo galimybę žaisti įvairius žaidimus arba žiūrėti dokumentinius filmus. Tekant saulei darėme mankštą bei valgėme pusryčius, o po jų aptarėme savo stebėjimų rezultatus.
Daugelis renginio dalyvių teigė, jog „Jaunųjų biologų naktis“ jiems patiko, buvo naudinga ir, jų nuomone, tokie renginiai turėtų vykti dažniau. Nemažai renginio dalyvių taip susižavėjo gyvalazdėmis, jog pasiėmė jų auginti į namus. Tikimės, jog „Jaunųjų biologų naktis“ vyks dar ne kartą.
Severija SKABEIKAITĖ ir Kotryna NARKUTĖ,
III b klasės mokinės

Nerijaus GABALIO nuotr.