- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Gimnazistai dalyvavo edukacijoje „Paukščių žiedavimas“

Nuotrauka iš Gabijos gimnazijos archyvo

Balandžio 24 d. dvidešimt penki Gabijos gimnazijos I–III klasių moksleiviai dalyvavo projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ biologijos edukacijoje „Paukščių žiedavimas“.
Atvykę į pavasariniais žiedais pražystantį Renavo dvaro parką, susitikome su projekto koordinatore, lektore, entuziastinga ornitologe, „Misija Sibiras“ dalyve Ingrida Meškinyte. Ji ne tik papasakojo paukščių žiedavimo istoriją, parodė žiedų įvairovę, paskirtį, aprodė tinklus – gaudykles, bet ir pamokė, kaip pasverti pagautą paukštelį, jį sužieduoti ir vėl laimingai paleisti į gamtą.

Nuotrauka iš Gabijos gimnazijos archyvo

Sužiedavę Renavo kikilį, pasivaikščioję po pavasariu alsuojantį parką, laimingi grįžome į gimnaziją.
Projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ veiklų metu mokiniai turės galimybę dalyvauti įvairiose edukacinėse programose ir užmegzti kūrybines partnerystes. Šių veiklų tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams nemokamai dalyvauti šešiose edukacinėse programose, t.y. ugdytis netradicinėje aplinkoje: muziejuose, teatruose, nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, kitose įvairiose edukacinėse erdvėse. Edukacija „Paukščių žiedavimas“ – pirmoji iš jų.
Virginija DAMBRAUSKAITĖ,
Biologijos mokytoja

Daugiau foto rasite čia