Jaunąjį krepšininką į pergales veda aiškūs tikslai ir noras tobulinti žaidimą

Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Mėnesio pabaigoje į didelį šešiolikmečių krepšinio turnyrą Turkijoje išvyksta ir Lietuvos krepšininkų rinktinė, tarp kurios kandidatų pirmą kartą yra net du mūsų miesto atstovai – Jokūbas Rubinas ir Edgaras Preibys.
Su Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokiniu, kuriam praėję metai buvo ypač sėkmingi, kalbėjomės apie sportinės karjeros pradžią ir apie tai, ko reikia, kad didžiuliame jaunųjų krepšininkų būryje tave pastebėtų bei pakviestų į rinktinę.

Svariausios pergalės – su rinktine

Nors šalies jaunųjų krepšininkų rinktinė dar žengia pirmuosius žingsnius, o Europos čempionatas jos laukia tik vasarai baigiantis, tačiau pernai abu mažeikiškiai Lietuvai jos gretose atstovavo dviejuose tarptautiniuose turnyruose – Ramūno Šiškausko turnyre Lietuvoje ir Italijoje vykusiame tarptautiniame turnyre.
Šalyje vykusiame turnyre lietuvaičiai tapo nugalėtojais, o Italijoje užėmė penktąją vietą. Kaune iškovotą trofėjų ir metais anksčiau pelnytą Baltijos šalių taurės nugalėtojų vardą Edgaras – vienas  pagrindinių rinktinės žaidėjų – kol kas laiko didžiausiais savo laimėjimais.
„Gal dėl to, kad tai pirmieji laimėjimai su rinktine, pirmasis pergalių džiaugsmas po kovų su skirtingų miestų žaidėjais, todėl tai ir įsimintina. Reikia pačiam išgyventi tą jausmą, kai tavo garbei grojamas himnas, kai jauti, jog svariai prisidėjai prie pergalės“, – kalbėjo krepšininkas.
Turnyre Italijoje Edgaras taip pat buvo pastebėtas – vidutiniškai per rungtynes jis pelnydavo po 15 taškų ir atkovodavo po dešimt kamuolių.

Laimėjimus lemia susižaidimas ir treneris

Tai, kad Edgaras žais krepšinį, lėmė ir fiziniai duomenys. Krepšininko, kuriam kovo mėnesį sueis šešiolika, ūgis siekia beveik du metrus. E. Preibys pasakojo, kad dar darželyje jis savo ūgiu išsiskyrė iš bendraamžių.
„Apie jokias kitas sporto šakas negalvojau, net nebandžiau jų. Visos mintys jau nuo mažų dienų buvo apie krepšinį. Matydami mano duomenis, ir tėveliai tai skatino. Todėl, kai prieš septynerius metus Sporto mokykloje buvo buriama 2002 metų gimimo vaikų grupė, iš karto pradėjau lankyti treniruotes“, – „Santarvei“ pasakojo krepšininkas.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Jaunąjį krepšininką į pergales veda aiškūs tikslai ir noras tobulinti žaidimą”

  1. Rackausko gimnazija parašė:

    Labai didžiuojames tavimi Edgarai :))

  2. Kuzia parašė:

    Super.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*