Jungtinės Karalystės piliečiams studijų sąlygos Lietuvoje nesikeis

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui sudaryti galimybę Jungtinės Karalystės piliečiams pereinamuoju laikotarpiu studijuoti Lietuvoje tomis pačiomis sąlygomis kaip Europos Sąjungos piliečiams. Tai padaryta rengiantis galimam tos šalies išstojimui iš Europos Sąjungos be susitarimo.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja, kad Vyriausybė nutarė sudaryti sąlygas JK piliečiams ir jų šeimos nariams pereinamuoju laikotarpiu – nuo išstojimo iki 2020 m. gruodžio 31 d. – išsaugoti iki išstojimo iš ES turimas teises į studijų finansavimą Lietuvoje. Seimui bus siūloma keisti Mokslo ir studijų įstatymą jame numatant galimybę valstybės finansavimą studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose gauti ne tik ES šalių arba Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių, bet ir JK piliečiams.
Šis siūlymas – tai dalis Vyriausybės patvirtintų teisėkūros priemonių paketo rengiantis galimam JK išstojimui iš ES be susitarimo. Juo siekiama, kad tokiu atveju tiek Lietuvos, tiek JK piliečiai patirtų kuo mažiau neigiamų pasekmių.
Parengta pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*