„Kregždutėje“ – viktorina apie gamtą

Mažeikių darželio-mokyklos „Kregždutė“ komanda. Asmeninio archyvo nuotr.

Mažeikių darželis-mokykla „Kregždutė“ skaičiuoja dvyliktus metus, kai dalyvauja gamtosauginių mokyklų programoje. Šiais mokslo metais į mokomuosius dalykus, neformaliojo švietimo valandas integravo gamtosauginę temą „Miškų takais – savęs pažinimo link“.
Ketvirtadienį vyko Mažeikių rajono gamtosauginių mokyklų trečių klasių mokinių viktorina „Miškas, kvepiantis pavasariu“. Renginį organizavo ir vedė darželio-mokyklos „Kregždutė“ pradinių klasių mokytoja Ilona Matulevičienė. Jai talkino būrys darbuotojų ir pedagogų: meninio ugdymo pedagogė Gintė Tichonova, direktorės pavaduotoja ūkiui Rasa Utarienė, mokytojos padėjėja Irena Šiurylienė, specialioji pedagogė Lineta Steponavičienė, socialinė pedagogė Silvija Ligeikienė, bibliotekininkė Daiva Montvydienė. Viktorinos tikslas – atskleisti mokiniams gamtos svarbą ir reikšmę jų gyvenimui, formuojant atsakingus piliečius, siekiančius išsaugoti natūralią, švarią ir gražią aplinką.

Viktorinos „Miškas, kvepiantis pavasariu“ dalyviai. Asmeninio archyvo nuotr.

Į viktoriną atvyko 3-ių klasių mokiniai iš Kalnėnų pagrindinės mokyklos (mokytojos Nida Gudavičienė ir Dalia Stanienė), Pavasario pagrindinės mokyklos (mokytojos Vita Baubinienė ir Lina Šidlauskienė), jungtinė komanda iš Renavo pradinės ir Ukrinų pagrindinės mokyklų (mokytojos Vilma Butkuvienė ir Geleta Karčekovienė), Balėnų pagrindinės mokyklos (mokytoja Sandra Pociūtė).
Visos komandos savo mokyklose paruošė ir parodė muzikinius prisistatymus. Pirmoji užduotis visoms komandoms – išsirinkti komandos kapitoną ir susikurti pavadinimą: darželio-mokyklos „Kregždutė“ komanda pasivadino „Gamtosauga“, Kalnėnų pagrindinės mokyklos komanda pasirinko pavadinimą „Kalniečiai“, Pavasario pagrindinės mokyklos – „Paukščiai“, Ukrinų pagrindinės ir Renavo pradinės mokyklų komanda – „Mėlynos žibutės“, Balėnų pagrindinės mokyklos – „Miško kelias“.
Pagrindinėje viktorinos dalyje komandos turėjo įvardinti skaidrėse pateiktus medžius ir jų vaisius, atspėti paukščių balsus, įminti mįsles, sudėlioti dėlionę ir įvardinti žvėris. Komandų kapitonai turėjo pasakyti penkias taisykles, įvardijančias tai, ko negalima daryti miške. Mokiniai, atlikdami įvairias užduotis, įgijo žinių apie mišką, vienas kitam padėjo pažinti paukščius, medžius ir žvėris.
Visų mokyklų komandos turėjo galimybę išklausyti draugus, demonstravo pažinimo įgūdžius, draugiškai sprendė užduotis, todėl nugalėtojų niekas neskelbė. Nugalėjo draugystė ir žinios, pagarba ir meilė gamtai.
Mokyklos direktorė Brigita Momgaudienė atvykusių mokyklų komandoms ir mokytojoms padėkojo už dalyvavimą ir įteikė padėkos raštus. Atminimo dovanėles dovanojo Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėjas Zigmantas Kristutis ir Mažeikių miškų urėdijos miškotvarkos inžinierius Nerijus Lemežis.
Renginio pabaigoje visų dalyvių laukė daželio-mokyklos „Kregždutė“ darbuotojų parengtas siurprizas: boružė ir darbščioji bitutė padėkojo visiems mokiniams už gamtos saugojimą ir padovanojo po maišelį saldumynų, o kiškis kiekvienai komandai atnešė „kiškio pyragą“. Linksmi, gerai nusiteikę viktorinos dalyviai vaišinosi „kiškio pyragu“, gėrė miško uogų arbatą, bendravo, diskutavo. Užsimezgusią draugystę tarp gamtosauginių mokyklų tikimės išsaugoti, ateityje planuojame dar ne kartą susitikti įvairiuose tokio pobūdžio renginiuose.

Jurgita SKURDAUSKAITĖ,
Mažeikių darželio-mokyklos „Kregždutė“ direktorės pavaduotoja ugdymui

„Kiškio pyragas“. Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*