Lopšelyje-darželyje „Delfinas“ – „Lietuvos mažųjų žaidynės“

Nuotr. iš lopšelio-darželio „Delfinas“ archyvo

Lietuvos mažųjų žaidynės, kurias organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA), vyksta jau šešti metai. Šiais metais žaidynių globėja tapo prezidento žmona Diana Nausėdienė.
„Lietuvos mažųjų žaidynės“ – mūsų šalies tradicija, o kurdami tradicijas ir jas augindami parodome, kad sportas yra svarbi mūsų visų gyvenimo sritis. Sportas vaikams neturi tapti darbu ar baubu, jis turi kurti nuostabų, gilų šeimyninį ir visuomeninį ryšį. Pastebėti prigimtinius vaikų talentus ir tobulinti gebėjimus reikia kuo anksčiau. „Lietuvos mažųjų žaidynės“ yra puiki galimybė ne tik daryti olimpinį judesį – ugdyti siekį judėti greičiau, aukščiau – bet ir sampratą, kad būti stipresniam, sveikesniam yra džiaugsmas. Tai yra gėris visai bendruomenei. Pastebėta, kad nejudrūs vaikai, ėmę reguliariai sportuoti, tampa mažiau agresyvūs, ima labiau save vertinti. Sportuojant ugdomos ir asmenybės savybės – drąsa, noras bandyti, ištvermė, disciplina, bendradarbiavimo ir komunikacijos įgūdžiai. Visa tai darželinukus paruošia mokyklai. „Tie vaikai – visų mūsų ateitis. Judėjimas – būdas jiems užaugti sveikais kūnu ir siela“, – sakė D. Nausėdienė.
„Delfine“ vyko „Lietuvos mažųjų žaidynių 2020“ I etapas. Skambant olimpinei dainai mažieji sportininkai nešė simbolinį olimpinį fakelą ir vėliavą, žygiavo šventinėje eisenoje. „Kačiukų“ grupės palaikymo komandos šokėjai įkvėpė visus sportiniam azartui. Pasimankštinę ir aptarę garbingos kovos, kilnaus elgesio principus, vaikai su nekantrumu rikiavosi prie starto linijos atlikti komandines estafetes: „Suverk trispalvę“, „Sukeisk kepurėles“, „Linksmieji strakaliukai“, „Nustumk bokštelį“, „Lietuvos vėliavos spalvos“. Estafetės ugdytiniams buvo paruoštos atsižvelgiant į vaikų amžių, fizinius gebėjimus ir galias.
Nugalėjo, žinoma, draugystė, gera nuotaika ir puiki galimybė visiems drauge žaisti, sportuoti, judėti.
Šis projektas – puiki priemonė, skatinanti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į fizinį ugdymą ir sportą, supažindinanti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis.
Stanislava PUNDZIUVIENĖ
Auklėtoja kūno kultūrai

Nuotr. iš lopšelio-darželio „Delfinas“ archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video