Mažeikiškiai aktyviai dalyvavo Nacionaliniame ekonomikos egzamine

Egzaminas namie. Nuotrauka iš LLRI archyvo

Profesionalių ekonomistų komisija išrinko Nacionalinio ekonomikos egzamino nugalėtojus. Karantino metu internetu vykusiame egzamine dalyvavo 11 tūkst. žmonių.
Šį žinių patikrinimą Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) su LRT organizavo jau trečią kartą.

Kaip pranešė LLRI, Mažeikių savivaldybės gyventojai taip pat dalyvavo labai aktyviai, ekonomines užduotis sprendė 164 mažeikiškiai. Mažeikių Gabijos gimnazija – ketvirta Lietuvoje pagal aktyvumą, egzamine dalyvavo 112 jos mokinių.
Mažeikiškiams egzaminą sekėsi laikyti šiek tiek prasčiau nei vidutiniam egzamino dalyviui, tačiau organizatoriai teigia, kad svarbiau – ne rezultatai, o domėjimasis ekonomika.
Vidutiniškai Lietuvos gyventojai teisingai atsakė į šiek tiek daugiau kaip pusę klausimų, nė karto nesuklydo 12 dalyvių.
„Ekonomika mus lydi kiekviename žingsnyje, ją išmanydami priimame geresnius sprendimus. Egzamino rezultatai rodo, kad žmonės gan gerai išmano pagrindinius ekonomikos principus ir dėsnius, pavyzdžiui, žino, kodėl pirmosios braškės būna brangiausios ar kaip keisis rapsų pasiūla pakilus jų kainai. Kiek sunkiau sekasi numatyti ekonominės politikos pasekmes ar atsakyti, kaip skaičiuojamas BVP“, – teigė Lietuvos laisvosios rinkos instituto švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.
Lietuvos laisvosios rinkos su LRT organizuojamo Nacionalinio ekonomikos egzamino užduotis galima spręsti svetainėje www.ekonomikosegzaminas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video