Mažeikiškiai burbulų pūtikai – Lietuvos rekordininkai

Gegužės pabaigoje pūsdami muilo burbulus rekordo siekė ir mokiniai, ir jų mokytojai bei tėveliai. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Gegužės pabaigoje Pasaulinės dienos be tabako proga didelis būrys moksleivių į Mažeikių dirbtinės dangos futbolo stadioną susirinko turėdami tikslą: pasiekti masiškiausio burbulų pūtimo rekordą. Neseniai mažeikiškius pasiekė žinia: rekordas pasiektas.

Siekė atkreipti dėmesį į problemą

Įvairių Mažeikių miesto ir rajono mokyklų mokinius į šventę „Pūsk muilo burbulus, o ne tabako dūmus“ pakvietė Mažeikių visuomenės sveikatos biuro darbuotojai.
Tuomet biuro visuomenės sveikatos specialistai akcentavo, kad rajono visuomenės sveikatos stebėsenos analizės – itin iškalbingos: mirtingumas nuo širdies kraujagyslių ligų sudaro 51 proc. visų mirties atvejų.
Širdies kraujagyslių ligas sukelia daug faktorių – gyvenamoji aplinka, mityba, fizinio aktyvumo stoka. Be to, mirtingumą lemiančiu faktoriumi yra ir žalingi įpročiai, vienas jų – rūkymas. Be to, rūkančiųjų daugėja, o jų amžius jaunėja.
Siekiant atkreipti dėmesį į šią problemą, paskatinti vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius pamąstyti apie rūkymo žalą, ir buvo sumanyta mažeikiškiams moksleiviams pasiūlyti siekti sveikuoliško rekordo.

Informacija publikuojama svetainėje

Įvairius Lietuvos rekordus fiksuojanti agentūra „Factum“ patvirtino, kad gegužę 5 minutes Mažeikiuose muilo burbulus pūtė 1105 asmenys.
Anksčiau mūsų šalyje vienu metu daugiausiai muilo burbulų pūtė 565 žmonės.
Nuo šiol informacija apie mažeikiškių pasiektą rekordą bus matoma interneto svetainėje, adresu www.rekordai.lt, paieškos langelyje įvedus vieną iš raktažodžių – žodžius: muilas, burbulas arba pūtimas.
Informacija apie tai bus išspausdinta ir rengiamoje Lietuvos rekordų knygoje, jeigu iki tol, kol ji bus išleista, neatsiras, kas pagerintų mažeikiškių rekordą.

3 Atsakymai į “Mažeikiškiai burbulų pūtikai – Lietuvos rekordininkai”

  1. dar, jei pūtimo priemones pirko iš projekto lėšų parašė:

    Noriu sužinoti kokia pūtimo priemonių kaina ?Patikrinti ir lyginti kainas su kitais parduodančiais analogiškas priemones.Negi išlystų Mažeikių verslinykų ir projektų rašytojų ypatumai?Jei priemones visi be išimties asinešė savo, jei miestui, valstybei nieko nekainavo,-lenkiu galvą prieš aktyvius visuomenininkus, kurie tai suorgaizavo.Bet ,jei pasitvirtina mano pirmieji sakiniai-,tada tik apgailestavimas.

  2. Virgis pataikė į dešimtuką parašė:

    O dar ir rekordas.Tikiuosi visa politikų ir verslinykų šutvė taip pat pūtė burbulus.Juk jie tai moka tobulai.

  3. Virgis parašė:

    Bet rimtai,kam mums tas futbolas ir krepsinis jei turim burbulu putima

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*