Mažeikiškiai – Nacionalinės TAU universiados nugalėtojai

Nuotrauka iš Mažeikių TAU archyvo

Šeštadienį Mažeikiuose vyko 3-ioji Nacionalinė trečiojo amžiaus universitetų (TAU) universiada. Daugiau nei pusė tūkstančio dalyvių ir sirgalių iš 18-os Lietuvos rajonų pražygiavo miesto gatvėmis, varžėsi įvairiose sportinėse rungtyse, bendravo, diskutavo jiems aktualiomis temomis.

Pradėjo iškilminga eisena

Nacionalinės TAU universiados dalyvius maloniai nustebino Mažeikių TAU atstovų organizuotumas. Kiekvieną atvykusią komandą mažeikiškiai pasitiko miesto prieigose ir lydėjo visos universiados metu.
Šeštadienį universiados dalyvių eisena miesto gatvėmis pasuko Tūkstantmečio akmens link, Laisvės gatve nužygiavo į Senamiesčio parką, kur vyko universiados atidarymas ir komandų prisistatymas.
Vėliau universiados dalyviai pasiskirstė po Mažeikius, nes varžybos vyko skirtingose vietose.

Susirungė varžybose

Stalo teniso varžybos buvo surengtos „Ventos“ progimnazijoje, boulingo – pramogų centre Gamyklos gatvėje. Didžioji varžybų dalis vyko Sodų pagrindinėje mokykloje. Čia savo taiklumą išmėgino krepšinio baudų metikai, varžėsi šaškininkai, šachmatininkai. Rankų miklumą spartakiados dalyviai iš visos Lietuvos išmėgino žaisdami smiginį, hel-pongą, šaudydami iš orinio šautuvo.
Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad Mažeikių TAU atstovai pasirodė geriausiai. Pirmi jie buvo ir prieš dvejus metus Visagine surengtoje antrojoje nacionalinėje universiadoje.

Eisena miesto gatvėmis. Nuotrauka iš Mažeikių TAU archyvo

Mažeikių TAU rektorė ir viena iš universiados organizatorių Ona Venslovienė „Santarvei“ sakė: tokių rezultatų pasiekta dėl to, kad mažeikiškiai sportuoja, juda visus metus. Ir tai daro dėl savęs, dėl savo sveikatos, o ne dėl pasirodymo varžybose.
„Kiekvienas darbas, kurį atliekame dėl savęs ir dėl kitų, o ne dėl „paukščiuko“, visada lemia gerą rezultatą“, – įsitikinusi O. Venslovienė.

Patys judriausi ir aktyviausi

Mažeikiuose surengtoje universiadoje dalyvavo 18 komandų iš visos Lietuvos, kiekvienoje jų buvo po 16 sportininkų, o juos lydėjo po 30–40 sirgalių.
O. Venslovienės teigimu, lyginant tris praėjusias universiadas, savaitgalį Mažeikiuose vykęs sporto renginys buvo gausiausias. Pirmojoje universiadoje, vykusioje Druskininkuose, dalyvavo penkios komandos, Visagine – vienuolika.
Šiųmetinės universiados dalyvių amžius svyravo nuo 50-ies iki 87-erių metų. O. Venslovienė sakė pastebėjusi, kad vyresnieji, per aštuoniasdešimt metų perkopę žmonės buvo patys judriausi ir aktyviausi universiados dalyviai.
„Santarvės“ pašnekovė pastebėjo: ją nustebino tai, kad komandas universiadai subūrė nedideli miesteliai, rajonai. Į Mažeikius atvyko gausios Akmenės ir Naujosios Akmenės komandos, o iš Kauno atvyko trys žmonės, todėl nebuvo galima sudaryti TAU komandos.

Priimami visi

O. Venslovienė džiaugėsi, kad mažeikiškiai pakankamai aktyvūs, per 300 narių noriai dalyvauja TAU universiteto veikloje.
„Mes dainuojame, grojame, sportuojame, mokomės. Nuo spalio iki gegužės vyksta užsiėmimai fakultetuose“, – pasakojo O. Venslovienė.
Rektorė priminė, kas į Trečiojo amžiaus universitetą yra priimami visi norintieji, vyresni nei 45-erių metų žmonės, neturintys darbo, bet siekiantys užimtumo ir bendravimo.

Padeda būti aktyviems

Nacionalinėje TAU universiadoje svečio teisėmis dalyvavusi Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė „Santarvei“ sakė, kad tokie sporto renginiai yra labai reikalingi.
„Tai įrodo renginio dalyvių gausa. Universiada žmonėms, kurie sportuoja praktiškai visą gyvenimą, būna aktyvūs, padeda nepamiršti sporto. Sulaukę vyresnio amžiaus jie sporto neapleido, o tokie renginiai kaip tik ir padeda nesustoti, judėti į priekį. Puiku ir tai, kad aktyvius užsiėmimus renkasi ir tie, kurie anksčiau mažiau sportavo“, – kalbėjo mero pavaduotoja.
Pasak jos, švytintys universiados dalyvių veidai, geros emocijos išduoda, kad tokių renginių reikia kuo daugiau, kad žmonės turėtų kur save realizuoti. Jaunimui iš TAU sportinės veiklos yra ko pasimokyti.
„Tie, kurie mažiau sportuoja ar negali dalyvauti sportinėse varžybose, atėjo ar atvažiavo palaikyti saviškių. Akivaizdu, kad jiems labai svarbi bendrystė“, – pastebėjo S. Bernotienė.

Universiados nugalėtoja – Mažeikių TAU komanda. Nuotrauka iš Mažeikių TAU archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video