Mažeikiškis gimnazistas – tarp šalies Konstitucijos žinovų

Laimos Skabickienės nuotr. Prezidentė su Simu Kontrimu ir jo tėčiu Rimantu.

Ketvirtadienį Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė iškilmingoje ceremonijoje Prezidentūroje apdovanojo Konstitucijos egzamino nugalėtojus ir visus pasveikino Konstitucijos dienos proga.
Tarp apdovanotųjų – ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos trečios klasės mokinys Simas Kontrimas.

Šiltai ir iškilmingai

Mažeikiškio, dalyvavusio egzamine, Konstitucijos žinios sulaukė gero įvertinimo – tarp šalies 11–12 klasių moksleivių S. Kontrimas užėmė trečią vietą. Gimnazisto mokytoja – Silva Paulauskienė.
S. Kontrimas buvo pakviestas į šalies Prezidentūroje vykusią apdovanojimo ceremoniją. Gimnazistą į sostinę lydėjo jo tėtis Rimantas Kontrimas ir gimnazijos mokytoja Laima Skabickienė.
Visi egzamino laimėtojai dovanų gavo po LR Konstitucijos egzempliorių su Prezidentės įrašu.
Vakar „Santarvei“ pavyko trumpam susisiekti su mažeikiškiais, grįžtančiais namo po apdovanojimų ceremonijos.
„Viskas vyko paprastai, šiltai ir kartu iškilmingai“, – renginį trumpai pakomentavo L. Skabickienė ir pasidžiaugė dar vienu S. Kontrimo laimėjimu – mat gimnazistas yra tapęs ne vienos olimpiados, konkurso nugalėtoju, prizininku ar laureatu. Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos bendruomenė ne kartą džiaugėsi jo pasiekimais.

Žinių trūksta visiems

Svečius priėmusi šalies vadovė pabrėžė, kad čia susirinkę Konstitucijos žinovai ir mylėtojai savo gyvenime tikrai dar ne kartą pasinaudos šiomis žiniomis. „Domėjimasis Konstitucija, jos žinojimas kiekvienam iš mūsų padeda gyventi, dirbti ir suvokti, kokia svarbi Konstitucija yra Lietuvos raidai, pačiai valstybei, o svarbiausia – kiekvieno žmogaus laisvėms ir teisėms“, – sakė Prezidentė.
Šiemet, valstybės atkūrimo šimtmečio metais, dvyliktą kartą vykstančiam egzaminui užsiregistravo rekordinis mokyklų skaičius – beveik 600.
Egzamine dalyvavo 32 tūkst. žmonių. Šalies vadovė 32 dalyviams, parodžiusiems geriausias žinias, įteikė po Konstitucijos egzempliorių ir palinkėjo visiems gyventi, dirbti ir eiti į priekį vadovaujantis būtent šiuo įstatymu.

Asta ŠILAITYTĖ

One Reply to “Mažeikiškis gimnazistas – tarp šalies Konstitucijos žinovų”

  1. Pastabukas parašė:

    Šaunuolis gimnazistas. Tačiau dėl puikių Konstutucijos žinių pas šalies vadovę lankėsi ir viekšniškė mokinė. Kažkaip apart Račkausko gimnazijos moksleivių, plačiau nematot.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*