Mažeikių rajone lankėsi jaunieji turistai

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Praėjusią savaitę – birželio 20–26 dienomis Uikiuose prie Plinkšių ežero turistavo ir Sedos apylinkes lankė Vilniaus jaunųjų turistų centro vaikai ir jų vadovai.

Susipažino su Sedos apylinkėmis

Sedos miesto aikštėje sutikome didžiulį būrį vaikų ir jaunimo bei juos lydinčius vadovus.
Tądien jaunieji turistai iš savo stovyklavietės, kurią buvo įkūrę prie Plinkšių ežero, pėsčiomis atžygiavo į Sedą ir aplankė jos bažnyčią, malūną, paminklą Vytautui Didžiajam, taip pat apžiūrėjo Mildos slėnį. Tądien svečiai pėsčiomis pirmyn ir atgal įveikė apie 20 kilometrų atstumą.
Pasak Vilniaus jaunųjų turistų centro direktoriaus Algirdo Kasparavičiaus, tokias stovyklas vaikams ir jaunimui įstaigos darbuotojai organizuoja jau daugybę metų.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

„Kasmet savaitei stovyklauti išsiruošiame į skirtingus Lietuvos rajonus. Išsirenkame sau tinkamą vietą prie kokio gražaus ežero, susiplanuojame maršrutus ir iš tų septynių dienų dvi skiriame pažinčiai su tuo kraštu – lankome gražiausius gamtos bei kultūros paveldo objektus“, – sakė pašnekovas.

Džiaugiasi gyvu kaimu

Prie Plinkšių ežero praėjusią savaitę stovyklavo daugiau nei 90 įvairaus amžiaus moksleivių, lankančių 4–11 klases įvairiose Vilniaus mokyklose.
Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*