- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Mažeikiuose lankėsi populiarus gamtos fotografas

Jurgitos VAITKIENĖS nuotr.

Praėjusią savaitę keliose Mažeikių ugdymo įstaigose lankėsi ornitologas, gamtos fotografas, tinklaraštininkas ir knygų apie gamtą autorius Marius Čepulis.
Lankydamasis mūsų krašte jis suspėjo pabuvoti vestuvėse – kelis rytus Kamanų rezervate fotografavo tetervinų tuoktuves.

Turi daugybę sekėjų

M. Čepulio fotoklajones – gyvūnų nuotraukas, nuotykių, patirtų fotografuojant, aprašymus socialiniame tinkle „Facebook“ stebi daugiau nei 63 tūkstančiai žmonių.
Daugybės nuotraukų bei tekstų apie gamtą autorius, nors ir turi ornitologijos magistro laipsnį, dirba su šia veikla nesusijusį darbą. Jis – metalu ir jo gaminiais prekiaujančios įmonės vadovas.
M. Čepulis sakė, jog gamtoje per metus jis praleidžia daugiau nei 100 dienų, tačiau slėptuvėse su fotoaparatu rankose norėtų būti kur kas daugiau laiko.

Gamtoje – svečiai, o ne šeimininkai

Daug žinių apie gyvūnus ir augalus sukaupęs ir švietėjiška veikla užsiimantis M. Čepulis neigė posakį, kad gamta – mūsų namai.
„Mes esame gamtos svečiai ir turime elgtis kaip svečiuose. Neraukite augalų, negelbėkite gyvūnų, nes jie patys moka išsigelbėti. O jei neišsigelbėja, juos „išgelbėja“ plėšrūnai. Jeigu radote iš lizdo iškritusį paukščiuką, įkelkite – tuo jūsų pagalba tegul ir baigiasi. Kita vertus, jeigu gyvūnas nukentėjo nuo žmogaus negerų darbų, tada jį gelbėti reikia“, – bendraudamas su Kalnėnų pagrindinės mokyklos priešmokyklinės grupės vaikais ir Gabijos gimnazistais, kalbėjo svečias.