Mažieji piemenėliai žaidė, vaidino ir vaišinosi rudens gėrybėmis

Nuotraukoje iš lopšelio-darželio archyvo – inscenizuotos šventės akimirka.

„Delfino“ lopšelyje-darželyje jau nebe pirmus metus organizuojamas šv. Martyno dienos paminėjimas. Ir šį pirmadienį vaikai rinkosi į renginį „Šv. Martyno diena. Piemenėlių ganiavos pabaiga“. Apie jį „Santarvei“ pasakojo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ieva Rimkienė.
– Mūsų vaikams patinka renginiai, kurie susiję su judriais žaidimais. O tradiciškai kiekvieną lapkritį organizuojama piemenėlių šventė – viena smagiausių, joje gausu veiksmo, judesio, žaidimo elementų, žemaitiškos šnektos.
Ir šį kartą pramogos organizatorėms: auklėtojai kūno kultūrai Stanislavai Pundziuvienei, meninio ugdymo pedagogei Vidai Butienei, ,,Kačiukų“ grupės auklėtojoms Elonai Dapšienei ir Laimai Lukošienei – netrūko išmonės, gebėjimo suburti, sudominti vaikus bei jų tėvelius.
Buvo daug linksmos veiklos, netikėtumų bei malonaus džiugesio tėveliams, svečiams – Pavasario pagrindinės mokyklos IV klasės mokiniams ir mokytojai I. Meškauskienei.
Gražu, kad vaikai geba įsiklausyti, išgirsti ir kūrybingai interpretuoti etninius žaidimus, mėgdžioti ryškius personažus. Vaikų vaizduotę skatino ir žavėjo rudeninės dekoracijos, beržas su kelmais, šiaudinio ožio „vedžiojimas“, žiemos kvietimo oracijos.
Visiems dalyviams patiko ir improvizuotų ganiavos pabaigtuvių akcentas – rudens gėrybių vaišės: karštos keptos bulvės, obuoliai, riešutai.
Renginio dalyvius maloniai nuteikė mažųjų „piemenėlių“ kostiumai, suaugusių „piemenų“ apranga, kiti elementai. Svečiai nebuvo tik stebėtojai – pakalbinti ir tėveliai, ir mokiniai, jiems pateiktos užduotys.
Manyčiau, kad tokia edukacinė valanda buvo naudinga ne tik mūsų vaikams. Ji atskleidė pedagogų meistriškumą, gebėjimą dirbti komandoje. Renginys, skirtas prisiminti ir „apžaisti“ šią senovinę žemdirbių šventę, atitinka vieną iš mūsų įstaigos siekių –  į ugdymo procesą integruoti etnokultūros pradmenis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video