Mokinių gebėjimų tyrimas vyksta, dalyviai neskelbiami

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kovo pradžioje prasidėjo ir iki balandžio 12 d. vyks tarptautinis matematikos ir gamtos mokslų tyrimas (TIMSS 2019). Jo organizatoriai siekia išsiaiškinti ketvirtų ir aštuntų klasių mokinių matematikos bei gamtos mokslų žinias bei gebėjimus, palyginti, kaip Lietuvos moksleiviai atrodo kitų šalių kontekste.

Toks ketvirtų ir aštuntų klasių mokinių matematikos ir gamtos mokslų gebėjimų tyrimas vykdomas daugiau nei 60-yje pasaulio šalių.
Lietuvos ir Mažeikių rajono bendrojo lavinimo mokyklų ketvirtokai šiame tyrime dalyvauja kas ketverius metus.
2015 metais TIMSS tyrimuose dalyvavusių ketvirtų ir aštuntų klasių Lietuvos mokinių matematikos ir gamtos mokslų rezultatai buvo aukštesni nei tarptautinės skalės vidurkiai.
Tyrimas atliekamas ir jo rezultatai vertinami pagal įvairius kriterijus: dalykų ugdymo turinį ir moksleivių gebėjimą apdoroti informaciją, pasiekimų lygmenis.
Nemažai dėmesio šiame tyrime skiriama ir informacijai apie ugdymo kontekstą: mokyklos išteklius, ugdymo programų ir paties ugdymo kokybę.
Kiekviena mokykla gali pasirinkti testavimo dieną ar dienas. Tyrimo užduotis moksleiviai atlieka pamokų metu – naudodami testų sąsiuvinius bei kompiuterius.
Tyrimą vykdo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Nacionalinis egzaminų centras.
Plačiau – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*