Pirmas Nacionalinio diktanto etapas – vasarį

Diktantas bus transliuojamas per nacionalinį radiją, o jo finalas po mėnesio bus rengiamas Vilniuje. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Visi, kam brangi lietuvių kalba, vėl turės puikią progą pasitikrinti savo žinias tradiciniame Nacionalinio diktanto konkurse.


Vyks visose savivaldybėse

Savaitraščio „Atgimimas“ rengiamas Nacionalinis diktantas vyks dviem etapais. Pirmasis, vasario 23 dieną, vyks visose savivaldybėse ir Lietuvos ambasadose užsienyje. Diktantas bus transliuojamas per nacionalinį radiją, o jo finalas po mėnesio bus rengiamas Vilniuje. 
Finalinio etapo dalyvius atrinks komisija.
„Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Nacionalinis diktantas – puiki proga pasitikrinti savo žinias. Galbūt ne kiekvienas norės ar turės galimybę ateiti rašyti diktantą į savo savivaldybę. Vis dėlto diktanto dieną labai ragintume įsijungti radiją ar interneto transliaciją ir pasiėmus popieriaus lapą pasitikrinti savo žinias“, – sako savaitraščio „Atgimimas“ vyriausioji redaktorė Indrė Makaraitytė.


Dalyvavo finale

Mažeikiškiai kasmet dalyvauja šiame konkurse. Bene geriausių rezultatų rašant diktantą yra pasiekusi Ieva Skurdauskaitė. Prieš trejus metus tuometinė Gabijos gimnazijos trečiokė dalyvavo Nacionalinio diktanto finale Vilniuje. 
2010 metais vykusio konkurso pirmajame ture mergina rungėsi su 63-imis Mažeikių rajono gyventojais. Į Nacionalinio diktanto finalą Gabijos gimnazijos auklėtinė buvo atrinkta iš daugiau kaip 4 tūkstančių pirmojo turo dalyvių.

Ieva Skurdauskaitė su lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Černauskiene. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Maniau, kad padariau keletą klaidų, bet kai internete paskelbė tekstą, pasitikrinti tiesiog pamiršau. Skambutis, kuriuo organizatoriai pranešė, kad esu kviečiama į finalą, labai maloniai nustebino, tikrai nesitikėjau“, – tuomet kvietimu į finalą džiaugėsi I. Skurdauskaitė.
Finale Ieva padarė tik vieną klaidą. Apmaudi klaida gimnazistei sukliudė tapti raštingiausia lietuvaite. Ja tapo biochemijos mokslų studentė iš Vilniaus.


Galės rašyti ir namuose

Nacionalinį diktantą „Atgimimas“ organizuoja kartu su ilgamečiais projekto partneriais – AB Lietuvos paštu ir Valstybine lietuvių kalbos komisija.
Pirmą kartą projekto istorijoje diktantą bus galima rašyti namuose ir tekstą organizatoriams išsiųsti paštu. Tiesa, rašiusieji savarankiškai negalės konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo. Projekto organizatoriai paštu atsiųstus diktantus įsipareigoja patikrinti, ištaisyti ir išsiųsti autoriams.
Savivaldybėse diktantas bus rašomas ant savaiminio kopijavimo popieriaus – dalyviams liks jų rašto kopija. Taip jie galės pasitikrinti, ar nepadarė klaidų, kai bus paskelbtas diktanto tekstas. Jį bus galima rasti vasario 25 dieną svetainėse www.atgimimas.lt ir www.vlkk.lt.
Kaip ir anksčiau, konkurse negalės dalyvauti lituanistai.
Moksleiviai varžysis atskiroje konkurso grupėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*