Politechnikos mokykloje – „Karjeros dienos“

Nuotraukos iš mokyklos archyvo

Penktą kartą iš eilės Mažeikių politechnikos mokykloje vyko „Karjeros dienos“. Šio renginio tikslas – padėti mokiniams kryptingai ir nuosekliai planuotis savo karjerą. Tris dienas vykusiose „Karjeros dienose“ dalyvavo visų kursų mokiniai.

Pasikeitė profesijomis

Pirmoji diena – „Profesijų pasikeitimo“ diena. Jos metu mokiniai turėjo galimybę pasikeisti profesijomis ir pasitikrinti savo patirtį kitoje srityje.
Pagal sudarytą praktinio mokymo grafiką statybininkai su metalo paslaptimis susipažino šaltkalvystės dirbtuvėse. Profesijos mokytojas Vincas Kirvelaitis mokė būsimuosius statybininkus  metalinės vielos lankstymo paslapčių. Suvirintojų grupė dirbo stalių ir statybininkų dirbtuvėse. Vieni, padedami profesijos mokytojo Gintauto Budreckio, mokėsi klijuoti plyteles, kiti stalių dirbtuvėse su profesijos mokytoju Domininku Niūniava gamino medinį gaminį.
Dar viena statybininkų grupė profesijos mokytojo Antano Kupsčio dirbtuvėse domėjosi metalo suvirinimo technologija. Būsimieji elektrikai prisiminė chemijos pamokas, lankėsi chemijos laboratorijoje.

Susitiko su kolegijų atstovais

Antrąją renginio dieną vyko profesinio informavimo ir orientavimo paskaitos – mokinių susitikimai su kolegijų atstovais. Šiemet atvyko Klaipėdos valstybinės kolegijos, Lietuvos verslo kolegijos Šiaulių fakulteto, Šiaurės Lietuvos kolegijos, Lietuvos jūreivystės aukštosios mokyklos, Žemaitijos bei Šiaulių valstybinės kolegijų atstovai. Mokiniai labiausiai domėjosi tomis kolegijų studijų programomis, kurios susijusios su jų specialybe.
Šiemet didelio būsimųjų suvirintojų dėmesio sulaukė Lietuvos jūreivystės aukštosios mokyklos atstovai.

Aptarė įsidarbinimo galimybes

Trečiąją renginio „Karjeros dienos 2015“ dieną antro ir trečio kursų mokiniai ir jų profesijos mokytojai susitiko su potencialiais darbdaviais ir Mažeikių verslininkų asociacijos prezidente Gražina Bartkevičiene. Susitikimo tikslas – aptarti praktikos ir įsidarbinimo galimybes.
Mažeikių politechnikos mokyklos ugdymo karjerai koordinatorė Lijana Vėliūtė-Balzerienė teigė, kad šiame susitikime tai pat buvo akcentuota, jog Lietuvoje labai trūksta kvalifikuotų darbininkų.

Nuotraukos iš mokyklos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*