Politechnikos mokyklos dvyliktokės dalyvauja nacionaliniame konkurse

Lina Bernotaitė, Eglė Selenytė, Vitalija Bužokaitė ir mokytoja Marijona Timinskienė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Trys Mažeikių politechnikos mokyklos dvyliktokės įsijungė į nacionalinį kalbos konkursą „Taisyk“, atliko visas užduotis ir laukia rezultatų.


Siekia kelti raštingumo lygį

Konkursas „Taisyk“ yra viena iš nacionalinės programos „Kalbą kuriu AŠ!“ dalių. Merginų lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Marijona Timinskienė pasakojo, kad šia programa siekiama gerinti mokinių raštingumą ir taisyklingą lietuvių kalbos vartoseną. Praėjusiais ir šiais metais ji įgyvendinama visose Lietuvos bei užsienio lietuvių mokyklose. 
„Ši programa primena ir parodo mokiniams, kaip svarbu yra taisyklinga kalba, taisyklingas jos vartojimas, taip pat kalba populiarinama, mokinių žodynas papildomas taisyklingais lietuviškais žodžiais“, – teigė mokytoja.


Truko visą mėnesį

Sužinojusi apie šią programą mokytoja M. Timinskienė pasiūlė trims A lygiu lietuvių kalbą ir literatūrą besimokančioms merginoms – interjero apipavidalintojų specialybės absolventėms Linai Bernotaitei, Vitalija Bužokaitei ir Eglei Selenytei išbandyti jėgas viename iš programos konkursų – „Taisyk“. Tai visą gruodžio mėnesį trukęs interaktyvus internetinis konkursas, kurio užduotys susijusios su kalbos kultūros, gramatikos bei stiliaus klaidomis. Konkurso užduotis rengė Vilniaus universiteto Medijų tyrimų laboratorijos kalbos redaktorė. 


Užduotys nelengvos

Konkurse  „Taisyk“ užsiregistravusios merginos visą mėnesį gaudavo po vieną užduotį, kurią turėdavo atlikti per savaitę. Iš viso buvo atsiųsti keturi tekstai, kuriuos reikėjo ištaisyti. 
„Mačiau visas užduotis, jos buvo gana nelengvos. Tekstai įvairūs, buvo atvejų, kad galima buvo palikti tą patį variantą, bet kad būtų dar geriau, jis galėjo būti ir taisomas“, – teigė mokytoja M. Timinskienė.
Pašnekovė sakė, kad merginos su užduotimis susitvarkė neblogai, tad belieka laukti balandžio mėnesio, kai bus paskelbti konkurso „Taisyk“ rezultatai.

14 Atsakymų į “Politechnikos mokyklos dvyliktokės dalyvauja nacionaliniame konkurse”

 1. Ona parašė:

  Geda Ginciui, Jonukui,Aloyzui! Ar nejauciat, kad nusisnekejot, vyrai! Itariu, kad cia rase vienas ir tas pats asmuo, kazkoks nepraustburnis neveksla!Sutikus toki gerai kaili kocelu isvanociau, kad kitakart zinotu ka kalba

 2. Gintis, Balenai parašė:

  Tokios papingos merginos – netoli ir iki grieko.

 3. Jonukas parašė:

  Pamaciau ta fotke ir man pasistojo.

 4. Aloyzas,45 metukai parašė:

  Tokias mergas negeda ir nutratinti…..

 5. Mantas parašė:

  Nu y neblogay vara profke , lauza standartus , tep y toliau

 6. Deividas parašė:

  Visos labai grazios, fainos, protingos panos, ko daugiau bereikia, tik gaila dvi uzimtos, tik kairine laisva – griebkit :P

 7. Mhm.. hello lil guys parašė:

  profke strikes again

 8. lietuviui abeliui parašė:

  gal pateiksi irodimu ka taip drasei rasai laido ereli

 9. Andrius parašė:

  Lietuvi , rasai kurvos ant pagarbaus amziaus zmogaus , gedos turetum taip rasyti , nepazinodamas zmoniu

 10. Lietuviui---> parašė:

  Eik tu nachui grazuoli, koks dar susiburimas, matosi normalios paneles, grazios, protingos, jei pavydi tai mirk zemen ;)

 11. Lietuvis parašė:

  Kurvu susiburimas

 12. Mantas parašė:

  Kokios nuostabios merginos , ta su roziniu tokia utiutiu , fainulka

 13. aha parašė:

  I grazios I da protingos nai nai nai..

 14. sasa parašė:

  Grazios merginos :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*