- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Prezidentė paskyrė naują švietimo, mokslo ir sporto ministrą

Nuotr. iš Prezidentės spaudos tarnybos archyvo

Šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo, vadovaudamasi Konstitucija ir atsižvelgdama į Ministro Pirmininko teikimą, paskyrė Algirdą Monkevičių į švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas. Naujasis ministras Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pradės vadovauti po priesaikos Seime. Ministerijai jis vadovaus ketvirtą kartą.

Žadėjo tartis su bendruomene

Antradienį Premjeras Saulius Skvernelis būsimą ministrą pristatė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje. Jis linkėjo ministrui rinktis aktyvios veiklos, bendravimo ir švietimo bendruomenės telkimo kelią, pelnyti visuomenės palaikymą.
„Ateinu su nuostata – tartis su visa švietimo bendruomene. Ne vadovauti, o stebėti, patarti, padėti. Tai nėra lengva, ypač šiais metais, kai vyks rinkimai. Bet sustoti šiandien jokiu būdu negalime, reikia eiti į priekį. Viliuosi, kad tapsime bendraminčiais. Kiekviena diena yra didelė dovana, o pats didžiausias stebuklas – žmogus, jo augimas. Švietimas turi visas priemones, padedančias jam augti. Manau, mums pavyks įgyvendinti Vyriausybės planus ir numatyti rezultatai bus pasiekti. Stengsimės judėti į priekį ir sukurti palankią nuotaiką švietimo bendruomenėje – daugiau pasitikėjimo ir bendradarbiavimo“, – kalbėjo ministras A. Monkevičius.

Ministras – ketvirtą kadenciją

A. Monkevičius gimė 1956 m. kovo 29 d. Rietave. Šiaulių pedagoginiame institute įgijo matematikos ir fizikos mokytojo specialybę. Akmenės rajone yra dirbęs mokytoju, švietimo skyriaus vedėju, mokyklos direktoriumi, buvo Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakulteto dekanas, Seimo narys, 2015–2019 m. – Mykolo Romerio universiteto rektorius.
Švietimo ir mokslo ministro pareigas prieš tai ėjo 2000–2001, 2001–2004 ir 2006–2008 m.
A. Monkevičiaus šeimoje užaugo trys vaikai – duktė ir du sūnūs. Žmona Jovita taip pat yra pedagogė.