Projektas tapo galimybe susirasti draugų ir pristatyti savo šalį

Nuotrauka iš darželio archyvo

Siekiant skatinti vaikų norą pažinti ir mokytis, būti draugiškesniais ir tolerantiškesniais Mažeikių lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“, priešmokyklinėje „Smalsučių“ grupėje, buvo vykdomas tarptautinis ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas „Draugai iš viso pasaulio“, skirtas vaikų socialinėms, pažintinėms, kultūrinėms kompetencijoms ugdyti. Projektas prasidėjo 2019 m. spalio 18-ą dieną ir vyko iki 2020 m. kovo 10-os dienos. Į jį įsitraukė Rumunijos, Italijos, Slovėnijos, Norvegijos ir Lietuvos ugdymo įstaigos.

Nuotrauka iš darželio archyvo


Projekto metu vaikai savo grupėse atliko įvairias užduotis, kurios skatino ugdytinių empatiškumą, stiprino tarpusavio santykius – ryto rato metu žaidė žaidimus „Siųsk apkabinimą“, „Pagirk savo draugus“, „Labas, kaimyne“. Taip pat mokėsi pagrindinių anglų kalbos žodžių ir frazių (hello; my name is; I am … years old; nice to meet you; how are you). Vieni kitiems siuntė videofilmus, kuriuose vaikai prisistatė, įvardijo savo amžių, šalį. Ugdytiniai virtuliai bendravo su naujaisiais draugais iš užsienio šalių, vieni kitiems dainavo daineles savo gimtąja kalba. Siuntė vieni kitiems piešinius, sveikinimus Kalėdų, Valentino dienos proga, gamino „gerumo“ apsiaustus. Vaikai iš Norvegijos, Slovėnijos ir Rumunijos padėjo paminėti Vasario 16-ąją. Vaikai su pedagogais piešė Lietuvos vėliavas ir dainavo Lietuvos himną.
Vaikai ne tik susipažino su naujais žmonėmis, pažino naujas kultūras, išmoko naujos kalbos elementų, bet ir tapo mandagesniais ir pakantesniais. Džiugu, jog prasidėjusios naujos draugystės tarp ugdymo įstaigų neketina nutrūkti. Pasibaigus projektui, planuojama toliau bendradarbiauti.

D. Liauksminaitė
Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“
priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video