Projekto „T klasė“ dalyviai vėl bendravo internetu

Pirmojoje konferencijos dalyje dr. Arimantas Račkauskas pasakojo apie bendruomenių kūrimąsi ir veiklą. Nuotrauka iš mokyklos archyvo

Vakar įvyko pagal projektą „T klasė“, kuriame dalyvauja Merkelio Račkausko gimnazija, vykdomos vaizdo internetu konferencijos „Bendruomenė vaikui“ antroji dalis.


Galėjo užduoti klausimus

Skirtingai nuo pirmosios konferencijos, kur vaizdo tiltu prisistatinėjo komandos, šį kartą dalyviai projekto konferenciją stebėjo vietose.
Šioje konferencijoje kiekvienas mokyklų bendruomenės narys turėjo galimybę ne tik stebėti Individualiosios psichologijos instituto dėstytojų, konsultantų, psichologų pasisakymus aktualiomis temomis, bet ir užduoti klausimą, komentuoti, diskutuoti pokalbių lange. Studijoje kalbėjo penki Individualiosios psichologijos lektoriai.
Psichologė Virginija Guogienė kalbėjo, kaip ugdant vaiką turi bendradarbiauti tėvai ir mokytojai, Individualiosios psichologijos konsultantė Daina Kremensienė palietė temą, kaip šeimoje su vaiku  išvengti konfliktų palaikant vaiką jo veikloje ir kuo skiriasi padrąsinimas nuo pagyrimo.


Apie savivalę ir draudimus

Savo ilgamete patirtimi, kuo skiriasi auklėjimas nuo savivalės, kodėl suaugusiųjų pastangos auklėjant vaiką dažnai nueina perniek ir kartais atsimuša kaip į sieną, dalijosi psichologė Edita Briedienė, dr. Rasa Bieliauskaitė komentavo vieną  gražiausių ir svarbiausių adlerietiškos psichologijos teiginių: „Drįsk būti netobulas“.
Pirmojoje konferencijos dalyje tėvams mįslę „Kaip nedraudžiant ir leidžiant vaikui daryti tai, ką jis nori, pasiekti puikių rezultatų?“ užminusi  psichologė Silva Markuckienė dabar į ją atsakė, samprotaudama, ar tikrai bausmės yra vienintelis būdas mažinti ribas ir kodėl jos net didinamos neduoda laukiamo rezultato.

2 Atsakymai į “Projekto „T klasė“ dalyviai vėl bendravo internetu”

  1. Sandra parašė:

    paradoksas: kai susimoki pinigus uz rengini – vertini. Kai gauni nemokamai – ieskai prie ko prikibti :) Mano manymu, pirmoje konferencijoje buvo idomiu pasisakymu. Patiko psichologes pranesimas apie lyderyste ir konfliktus. Nera kolektyvo nera ir konflikto. Taip pat idomiai snekejo ,,Ginazistu” vedeja, gal kai kuriu mokyklu prisitatymai buvo banaloki, Taciau jautesi vieningas studiju alsavimas. Atrojoje dalyje labai patiko tai, kad vyko tiesiogine diskusija tarp psichologu ir musu, tevu. Gavau atsakymus net i du internetu uzduotus klausimus. Super.

  2. Tėtis parašė:

    Pirmoje konferencijoje buvau (vaiko mokytoja prikalbėjo), tai visiškai niekinis renginys. Pranešimai neinformatyvūs, “dėl paukštuko”. Daugiau į panašoius ES pinigų įsisavinimo renginius neisiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*