Renginio metu puoselėta žemaičių tarmė

Nuotrauka iš darželio archyvo

„Didžiuokis, vaike, protėvių kalba!
Nešiok širdy, kaip šviesų atminimą.
Neleisk užgest, lyg židiniui ugnies,
Tegul gyva išliks – laikams visiems”.

„Žiburėlio” pradinėje mokykloje įvyko jau ketvirtasis rajoninio etnokultūrinio projekto„Pupų pėdelis“ renginys. 2016 metai – bendruomenių metai, todėl šių metų projekto veikla siekiama stiprinti rajono etnokultūrinę bendruomenę, supažindinti su žemaitiškais tautiniais rūbais, skatinti kalbėti žemaitiškai. Projekto tikslas – ugdyti pagarbą žemaičių kultūrai, tarmei, žemaitiškos tarmės vartojimui. Tai nėra konkursas, bet graži popietė nuoširdžiam, betarpiškam bendravimui savo gimtąja žemaičių tarme.
Projekto iniciatorė mokytoja Raimonda Česnauskienė subūrė veiklai ne tik mokyklos bendruomenę, bet sukvietė gausų būrį žemaičių tarmės mylėtojų. Susirinko ištikimiausi mūsų draugai pradinukai ir jų mokytojai iš „Ventos“ progimnazijos, Tirkšlių Juozo Vitkaus – Kazimieraičio, Kalnėnų, Pavasario, Senamiesčio pagrindinių mokyklų, Viekšnių gimnazijos, Vyturio pradinės mokyklos. Taip pat atvyko mažieji žemaitukai iš lopšelių-darželių „Žilvitis“ ir „Buratinas“.
Renginio dalyviai susipažino su žemaičių būdo, tautinio rūbo išskirtinumais, atliko kūrybines užduotis, mokėsi liaudies dainų, šokių ir žaidimų. Mažiausieji renginio dalyviai šmaikščiai pasidalijo senelės prisiminimais apie žemaitiškus apdarus bei gražiai tarmiškai papasakojo apie kasdienius darželinuko rūbus. „Ventos“ progimnazijos atstovai įmantriai žemaitiškai pristatė savo mokyklinę uniformą.
„Vyturio“ pradinės mokyklos žemaitukai pasidalijo savo žiniomis apie žemaitiškus rūbus bei mokė siūlų vijimo. Gausi Liaučių šeimyna iš Kalnėnų pagrindinės mokyklos kalbėjo apie šventinius ir kasdienius žemaičių rūbus. Pavasario mokyklos žemaičiai džiugino ne tik dailia šneka, bet ir skambia Brendono ir jo mamos atliekama daina. Tirkšlių jaunieji dalyviai ir mama Ramunė nupasakojo lino kelią iki audinio. Patarlėmis savo pasirodymą pristatė Senamiesčio pagrindinės mokyklos dalyviai. Gražia žemaičių tarme prisistatė svečiai iš Viekšnių. Mažeikių ,,Žiburėlio“ pradinės mokyklos etnokultūrinio būrelio ,,Gorgolioks“ vaikai ne tik vedė rokunda apie žemaitiškus aprėdus, bet ir aprengė žemaitiškais rūbais savo draugę.

Nuotrauka iš darželio archyvo

Skambėjo ne tik širdžiai miela šneka, bet visą būrį susirinkusiųjų linksmino talentingieji „Alksniukai“. Sulaukėme viešnių ir iš Mažeikių rajono savivaldybės, švietimo skyriaus ir muziejaus. Edukologė Raimonda Ramanauskienė renginio dalyvius supažindino su žemaitiško tautinio rūbo audimo, siuvimo įmantrybėmis, raštų įvairove.
Mažeikių „Žiburėlio“ pradinės mokyklos direktorė Janina Karpinskienė džiaugėsi mokyklos kolektyvo darniu bei vieningu darbu ir dėkojo visiems prisidėjusiems prie šios žemaitiškos šventės organizavimo: ,,Taip darniai ir vieningai dirbantis kolektyvas, manau, tikrai pajėgus surengti ir masiškesnį renginį, į kurį galėtume sukviesti visus dalyvių tėvus ir senelius, dalyvaujančių vaikų draugus, visą mokyklos bendruomenę“.


2 Atsakymai į “Renginio metu puoselėta žemaičių tarmė”

  1. buvau ir as parašė:

    Saunuoliai ,,Ziburiukai”

  2. dalyvis parašė:

    Puikus, nuotaikingas ir pavykęs renginys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video