Rugsėjis – mokslų pradžia ir suaugusiesiems

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mokslo ir žinių diena jau visai čia pat. Tačiau naujuosius mokslo metus pradės ne tik vaikai ir jaunimas. Neformaliojo suaugusiųjų švietimo paslaugas teikiančių įstaigų, kuriose galima praleisti laisvalaikį, išmokti naujų dalykų, išreikšti kūrybinius polėkius, dairosi ir suaugę mažeikiškiai.
Suaugusiųjų švietimo srityje dirbančių įstaigų vadovai, mokytojai sako, kad Mažeikių rajone galimybių suaugusiesiems šviestis yra, o norinčiųjų – kaip kur.

Grupės muzikos ir dailės mokyklose

Neformaliuoju suaugusiųjų švietimu vadinamas asmens ir visuomenės interesus atliepiantis švietimas pagal įvairias neformaliojo suaugusiųjų švietimo poreikių tenkinimo, kvalifikacijos tobulinimo, papildomos kompetencijos įgijimo programas, teikiamas ne jaunesniems negu 18 metų asmenims.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Apolinaro Stonkaus teigimu, anksčiau buvo bandymų kurti ir visuomenei pasiūlyti suaugusiesiems skirtas neformaliojo švietimo grupes, tačiau didelio susidomėjimo jos nesulaukė.
Šiuo metu Švietimo skyriaus specialistai kuruoja tik kelių atskirų suaugusiųjų neformaliojo ugdymo meninių grupių veiklą Mažeikių Vytauto Klovos muzikos ir Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklose bei Mažeikių dailės mokykloje.

Populiaru tai, kas nemokama

Mažeikių Švietimo centro direktoriaus Viktoro Prokopčuko teigimu, užklausų iš pavienių Mažeikių miesto bei rajono gyventojų (jei kalbama ne apie mokytojų kvalifikacijos kėlimą) apie kursus, mokymus, paskaitas viena ar kita tema sulaukiama labai mažai.
„Kai organizuojame kursus ar mokymus, kurie finansuojami iš projektinių lėšų, kai žmonėms nereikia už juos susimokėti, tai dalyvių atsiranda ir grupes mes užpildome. Kai tenka susimokėti patiems, tai ir norinčiųjų mokytis mažiau“, – pasakojo centro vadovas.
Vis dėlto pašnekovas įžvelgia tendenciją, kad jo vadovaujamame centre tarp pavienių mažeikiškių paklausiausi yra užsienio kalbų kursai.
Be to, rajone veikiančios įmonės pageidauja ir užsako, kad jų darbuotojams būtų pravesti kompiuterinio raštingumo kursai specifinėmis temomis.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*