Ruošiamasi dešimtajai Gatvės muzikos dienai

Akimirka iš 2017 m. šventės. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka iš redakcijos archyvo

Gegužės 19 dieną Mažeikiuose vyksianti Gatvės muzikos diena (GMD) bus jubiliejinė – dešimtoji. Renginio organizatoriai tikina, jog šiemet numatyta daug naujovių. Viena jų ta, kad renginys „išaugo“ savo marškinėlius: šiemet tai bus jau ne tik muzikantų bei jų klausytojų, bet ir gatvės kultūros bei visuomenės bendravimo šventė.

Geriausios tradicijos ir naujovės

Šventės Mažeikiuose koordinatorius Egidijus Valantinavičius sako, jog šiemet bus surinkta ir įgyvendinta tai, kas GMD buvo geriausia per ankstesnius 9 metus.
Vyks šventės lankytojų pamėgtas „Būgnų mūšis“, kurio metu bus išrinktas geriausias renginyje dalyvausiantis būgnininkas. Jam atiteks Gatvės muzikos dienos trofėjus – taurė. Vėliau tradiciškai vyks ir bendras muzikantų, būgnininkų, krepšinio sirgalių bei visų klausytojų būgnamūšis.
Vyks ir flešmobas „Dance2gether“. Jo metu visi norintieji galės sušokti bendrą šokį.
„Dar yra tokia naujiena, kad šiemet savo pasirodymais žiūrovus džiugins teatrai. Vienos Skandinavijos šalies sostinėje man teko matyti tokį dalyką kaip vasaros teatras. Norisi, kad ir mūsų mieste būtų kažkas tokio, todėl pasižiūrėsime, kaip tai pavyks“, – naujienas pristatė renginio koordinatorius.

Muzikantams – nemokamas keliavimas

Viešosios bibliotekos vidiniame kiemelyje bus rengiamas protų mūšis. Vakare dalyvauti Europos muziejų naktyje kvies Mažeikių muziejus.
Nauja yra tai, kad „Lietuvos geležinkeliai“ gegužės 19 dieną suteiks galimybę muzikantams nemokamai keliauti traukiniais į įvairius miestus.
Plačiau – penktadienio laikraštyje.

SVARBU: šiuo metu internete, adresu www.gmd.lt, vyksta muzikantų, teatrų ir visų norinčiųjų Gatvės muzikos dienoje parodyti savo gebėjimus, registracija. Ji vyks iki gegužės 12 dienos.
Vis tik organizatoriai pažada, kad vietos atsiras ir tiems, kurie atvyks ir pareikš norą dalyvauti, nors ir nebus iš anksto užsiregistravę.
Vis dėlto užsiregistravusieji iš anksto gaus geresnes vietas muzikuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*