- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Sedos bibliotekoje minėta Nacionalinė bibliotekų savaitė

Loretos MICKIENĖS nuotr.

Sedos bibliotekoje vyko valandėlė „Virtualus bendravimas“, skirta Nacionalinei bibliotekų savaitei paminėti. Į biblioteką susirinko Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos moksleiviai su etikos mokytoja Edita Kleinauskiene.
Renginio pradžioje mokytoja Edita su vyresniąja bibliotekininke pristatė bibliotekos taisykles, tapimo bibliotekos skaitytojais ir lankytojais sąlygas. Tada su moksleiviais diskutuota apie virtualų bendravimą perkant prekes ir paslaugas internetu. Aiškintasi, kokie būna pirkimai, kaip bendrauja internetinių parduotuvių darbuotojai, ar visada nurodo teisingą informaciją, kokie internetinių pirkimų pliusai ir minusai.
Antroje renginio dalyje kalbėta apie patyčias virtualioje erdvėje. Įsijungę bibliotekos kompiuterius, vaikai surado internete įkeltus vaizdo klipus, kurie, jų manymu, yra patyčios. Mokytoja pasakojo apie teisinius dalykus, kada galima viešinti asmeninę informaciją, o kada to nepatartina daryti. Ji priminė moksleiviams, kad, pastebėjus patyčias internete, ypač liečiančias pažįstamus – moksleivius ar draugus, iškart reikia nufotografuoti, išsisaugoti patyčių atvejį ir kreiptis į mokyklos administraciją, socialinę darbuotoją ar psichologę. Visa tai galima padaryti ir anonimiškai. Ši informacija vaikams buvo naudinga ir aktuali.

Loretos MICKIENĖS nuotr.

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu bibliotekoje vyko akcijos „Neškime laisvės balandį“, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-osioms metinėms, baigiamieji renginiai.
Nuo vasario mėnesio bibliotekos skaitytojai ir lankytojai, jaunųjų bibliotekininkų būrelio nariai gamino Laisvės balandžius, kuriais buvo papuošta biblioteka. Ši akcija baigta palinkėjimų Lietuvai rašymu ant trispalvių popierinių balandžių.
Loreta MICKIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos filialo vyresnioji bibliotekininkė