Sedos bibliotekoje – užsiėmimai vaikams

Janinos Kelerienės nuotr.

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos miesto filialas dalyvauja projekte „Atverk duris vasarai“, kuris yra Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis. Per vasarą bibliotekoje vyko daug užsiėmimų su vaikais. Jie skaitė knygeles, žurnalus, piešė, sprendė kryžiažodžius, klijavo, žaidė stalo bei kompiuterinius žaidimus, bendravo. Čia apsilankė ir atvykusieji atostogauti į Sedą iš kitų miestų ir net kitų šalių – Norvegijos, Airijos, Didžiosios Britanijos.
Vaikai visada džiaugiasi susitikimais su draugais bibliotekoje. Jie pasakoja, kad lietingomis vasaros dienomis čia gera praleisti laisvalaikį, o karštomis dienomis smagu po maudynių ir ledų atsigaivinti, nes vėsi aplinka. Džiugu, kad gali susitikti, kartu žaisti, bendrauti bei daug ką sužinoti vieni iš kitų. Vieną dieną susirinkusieji bibliotekoje žaidė kompiuterinį žaidimą, kur herojai susitinka virtualioje erdvėje, ten padeda vieni kitiems. Kitą dieną – sprendė kryžiažodžius apie Lietuvos piliakalnius, todėl informacijos teko uoliai paieškoti tiek knygose, tiek internete. Dar viena graži diena praleista bibliotekos pievelėje, kur vaikai skaitė kelias vienodas knygeles po pastraipą ir kūrė pasakojimus, kaip gali pasibaigti vienas ar kitas kūrinys. Mažesnieji tuo metu klausėsi, vėliau piešė iliustracijas apie girdėtus atsitikimus.
Smagios vasaros atostogos eina į pabaigą, tačiau vaikučių laukiame kasdien, nes ir per mokslo metus jie čia nepamiršta užsukti.

Loreta MICKIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos miesto filialo vyresnioji bibliotekininkė

Loretos Mickienės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*