***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Gimnazistai lankėsi Europos Parlamente Strasbūre

Asmeninio archyvo nuotrauka

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos 24 mokinių komanda, vadovaujama istorijos mokytojos metodininkės Silvos Paulauskienės ir direktoriaus pavaduotojo ugdymui Laimono Terasiaus, dar 2013 m. gegužę įveikė atrankinius EUROSCOLOS konkurso etapus, kurie iš gimnazistų pareikalavo ne tik plataus apsiskaitymo Europos Sąjungos istorijos, politikos bei administravimo srityje, bet ir muzikinių kompetencijų.

Atrankinę konkurso užduotį – sukurti ir įrašyti dainą, skirtą Europos piliečių metams – EUROSCOLOS komanda įveikė kartu su gimnazijos vaikinų ansambliu BRAZERS. Vėliau mokiniai, pasiekę geriausių rezultatų konkurse apie Europos Sąjungą, buvo pripažinti nugalėtojais Telšių apskrityje ir deleguoti 2013 m. spalio 16–21 dienomis vykti į baigiamąjį EUROSCOLOS konkurso etapą Strasbūre (Prancūzija).
Renginys įvyko Louise Weiss pastate, Europos Parlamento didžiojoje posėdžių salėje. Mūsų gimnazistai kartu su kitais mokiniais iš 20 Europos Sąjungos valstybių laikinai užėmė Europos deputatų vietas. Visus susirinkusius pasveikino Europos Parlamento administratoriai. Prisistatė renginyje dalyvaujančios šalys. Komandų prisistatymams buvo skiriama tik po vieną minutę. Buvo labai sunku sutilpti į tokį trumpą laiką.

Asmeninio archyvo nuotrauka

Keliais sakiniais anglų kalba pristatę Mažeikių Merkelio Račkausko gimnaziją, pritardami autentiškais lietuvių liaudies instrumentais skudučiais, užtraukėme „Pėmpėl pėmpėl kuodoutuoj“. Gal ir nesuprato europiečiai apie ką daina, bet tikimės, kad mūsų prisistatymas buvo originalus ir nuotaikingas.
Vėliau mokiniai ir mokytojai buvo suskirstyti į daugiakalbes darbo grupes, kur diskutavo Europos ateities, migracijos ir integracijos, piliečių teisių, aplinkos ir atsinaujinančios energijos, kitomis aktualiomis  temomis. Vyko „Eurogame“ žaidimas, kur mokiniai galėjo pasiekti individualių laimėjimų. Diskusijos apibendrintos, mokiniams ir mokytojams išduoti EUROSCOLOS projekto dalyvio sertifikatai. Grįžome dar labiau smalsūs, energingi ir motyvuoti naujiems darbams.
Laimonas TERASIUS
Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui 

2 Atsakymai į “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Gimnazistai lankėsi Europos Parlamente Strasbūre”

  1. ATS parašė:

    EP yra ir Strazbūre ir Briuselyje, posėdžiai ir susitikimai vyksta griežta reglamentuota tvarka abiejuose valstybėse. Tai politinis-ekonominis “žaidimas” Europos piliečiams į mėn. kainuojantis 3 eurus.

  2. mmm parašė:

    Argi EP yra Strasbūre, o ne Briuselyje? Kažko nesupratau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*