***SKAITYTOJO NAUJIENA*** „MANO AUGINTINIS“ – netradicinė šventė „Kregždutėje“

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mažeikių darželio-mokyklos „Kregždutė“ bendruomenė su nekantrumu laukė išauštančio gegužės 14 d. ryto.Tą dieną įstaigos kieme vyko netradicinė šventė „Mano augintinis“.
Visą savaitę įstaigoje veikė paroda apie augintinius. Čia vaikai ir pedagogai demonstravo savo augintinių nuotraukas, piešinius, ir rašinius. O antradienio rytą, aukštai pakilus ryškiai pavasario saulutei, žaismingai papuoštame darželio-mokyklos kieme ėmė būriuotis vaikai su savo keturkojais draugais. Čia rinkosi ne tik mokiniai,  tėveliai, broliukai, sesutės, bet ir jų šuniukai, kačiukai, triušiukai, jūrų kiaulytės, nutrijukas, šinšila, papūgėlės, o tarp jų puikavosi žuvytės ir net iguana. Šventės organizatoriai – Lapė Snapė ( D. Montvydienė) ir bitė Roma ( R. Kochienė) pristatė svečius: Mažeikių rajono savivaldybės administracijos aplinkos apsaugos, asmens ir visuomenės sveikatos skyriaus vedėją Z. Kristutį, Mažeikių gyvūnų globos draugijos pirmininkę D. Radzevičienę, Mažeikių RPK VPS PB specialistą T. Taurinską.
Po svečių pasisakymų renginio organizatoriai  perskaitė direktorės B. Momgaudienės padėkas darželio-mokyklos vaikams už atneštą pašarą gyvūnams ir perdavė apie 13 kg sauso kačių ir šunų ėdalo gyvūnų prieglaudos augintiniams. O jau tada prasidėjo svarbiausia renginio dalis – gyvūnų paradas. Ak, kaip išdidžiai čia „pražygiavo“ visi gyvūnėliai su savo šeimininkais, juos lydėjo plojimai ir džiaugsmingos emocijos.
Netikėtai šventės dalyvius nustebino dar vienas keturkojis svečias – poni arkliukas Rokis su savo šeimininkais V. Boružiene ir R. Sakalausku. Šeimininkai leido ne tik apžiūrėti arkliuką, bet ir juo pajodinėti. Visos šventės metu vaikai mėgavosi šia pramoga.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Na, o tiems, kas neturėjo gyvūnėlio, liūdėti taip pat nebuvo kada. Herojus katinas Rainių Rainis ( D. Munius, buvęs „Kregždutės“ mokinys) kvietė visus į piešinių ant asfalto konkursą. Čia buvo galima nupiešti savo svajonių gyvūną. Nenustygstantiems vietoje vaikučiams judrius žaidimus vedė ir padėjo žaisti bitės Romos padėjėjos – jaunosios bitutės (moksleivių namų auklėtinės Gertrūda ir Raminta). Norintys padainuoti vaikai galėjo savo sugebėjimus išbandyti dainuodami karaokė.
Visos šventės metu drausmę ir tvarką saugojo ir prižiūrėjo simbolinis policijos herojus – šunelis Amsis (L. Poškevičiūtė, buvusi „Kregždutė“ mokinė). Bet tai buvo ne vienintelis „svečias“ iš policijos. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su tikru gyvu policijos pareigūnų augintiniu, ne komisaru Reksu, bet labai panašiu šunimi. Policijos pareigūnas T. Taurinskas  su savo augintiniu pademonstravo puikų dresuoto šuns pasirodymą.
Nė vienas šventės dalyvis neliko nuskriaustas – už dalyvavimą bet kokioje veikloje vaikai gavo simbolinius apdovanojimus. Beveik tris valandas skambant smagiai vaikiškai muzikai klegėjo džiaugsmingi laimingų vaikų balsai. Šios šventės metu jie ne tik linksminosi patys, bet ir stebėjo gyvūnus, buvo atsakingi už juos. Vaikai matė ir suprato, kad prižiūrimi, globojami augintiniai atsilygina žmonėms suteikdami daug malonių akimirkų.  Kai skamba vaikų juokas ir džiūgauja jų širdelės, supranti, kad tokios netradicinės šventės yra būtinos ugdant vaikų  meilę gyvūnams, gyvajai gamtai ir jos pažinimui.
Darželio-mokyklos bibliotekininkė  D. Montvydienė

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

 

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

One Reply to “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** „MANO AUGINTINIS“ – netradicinė šventė „Kregždutėje“”

  1. J.M parašė:

    Buvo smagi svente,vaikams labai patiko.Aciū organizatoriams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*