***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Mokiniams suteikta proga pabūti politikais

Asmeninio albumo nuotrauka

Mažeikių rajono savivaldybėje buvo surengta bendrojo lavinimo mokyklų mokinių tarybos posėdžio simuliacija tema: „Ar jaunimui reikia patrauklaus Mažeikių miesto?“ Šią simuliaciją organizavo Lietuvos mokinių parlamento Telšių regiono skyrius ir Mažeikių rajono savivaldybė. Simuliacijos metu mokiniai kartu su Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Sigute Bernotiene aptarė jaunimo informavimo sistemos sukūrimo, jaunimo laisvalaikio leidimo vietų  atsiradimo ir atvirų Wi-fi ryšio taškų gausinimo Mažeikiuose klausimus.

Renginio organizatorė Lietuvos mokinių parlamento narė, Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos gimnazistė Vytautė Rimkutė pasakojo, jog idėja surengti Mažeikių rajono tarybos posėdžio simuliaciją kilo po birželio pradžioje vykusios Lietuvos Respublikos Seimo simuliacijos. Jai pasibaigus kilo mintis, kad yra dar daug valstybės institucijų, su kurių veikla būtų galima supažindinti mokinius, todėl savo komandos nariams pasiūlė surengti savivaldybių tarybų simuliacijas.
Vytautė mano, kad patirtis, kurią mokiniai įgijo renginio metu, jiems bus naudinga ateityje. Simuliacija vyko dviem etapais, todėl mokiniai galėjo ir pabendrauti su politikais, ir patys įsijausti į Tarybos posėdžio nario pareigas. Simuliacijos dalyviai džiaugėsi, kad jiems buvo suteikta proga išsakyti savo nuomonę jaunimui aktualiais klausimais.
Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos gimnazistas Aidas Buivydas mano, kad tokio pobūdžio renginiai yra reikalingi, nes jų metu iškeliamos ir sprendžiamos problemos, kaip gražinti miestą. Gimnazistas džiaugėsi, kad simuliacijos metu įgytą patirtį galės panaudoti ir kitoms bendroms problemoms spręsti, gal ši patirtis pravers ir siekiant tolesnės karjeros.
Apibendrindama visą simuliacijos rengimo eigą renginio organizatorė Vytautė Rimkutė džiaugėsi, kad sulaukė bendraamžių palaikymo, buvo malonu, jog po simuliacijos atsirado mokinių, kurie domėjosi tolesne veikla. Lietuvos mokinių parlamento narė mano, kad mokiniai, kurie įsijautė į   simuliacijos metu iškeltus klausimus, galės keisti savo aplinką, daryti ją gražesnę ir geresnę. Gimnazistė džiaugėsi sulaukusi pritarimo ir pagalbos iš Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotojos S. Bernotienės ir Švietimo skyriaus specialistės, kuruojančios mokinių savivaldas, Violenitos Juškevičiūtės, be kurių pagalbos nebūtų pavykę suorganizuoti šio renginio.
Julija UNDŽYTĖ

One Reply to “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Mokiniams suteikta proga pabūti politikais”

  1. **** parašė:

    Aidas Buivydas mokosi Gabijos gimnazijoje, o ne Račkausko. Prieš rašant straipsnį reikėtų pasidomėti labiau, kokios tai mokyklos moksleivis :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*