***SKAITYTOJO NAUJIENA*** „Pasakos“ vaikučių šventė

Akimirka iš renginio. Nuotrauka iš asmeninio albumo

Vaikus sudomino pasakojimai apie ganiavą, nelengvą piemenėlių dalią – šaltį, alkį ir tai, kaip jie mokėjo praskaidrinti savo dienas žaidimais, pajuokavimais, dainelėmis. Taip gimė idėja susiburti šventiniam piemenėlių Sekminių pavakarojimui.

Apsirengė piemenėliais

Ketvirtadienio popietė buvo pilna emocijų, pakilios nuotaikos: mažieji dabinosi tautiniais drabužėliais, avėsi naginėles. Auklėtojos puošė vaikučius, dailiai pynė mergaitėms kaseles, rišo berniukams tautines juosteles, ir vaikučiai tapo mažais piemenėliais…
„Per Sekmines žydi žemė ir dangus, kai berželiai parveda vasarą, o auštant girdisi Sekminių rageliai, skerdžius gyvulius pargena“, – šiais žodžiais prakalbo Mažeikių miesto lopšelio-darželio „Pasaka“ 10 grupės vaikučiai, kviesdami tėvelius, svečius prisiminti senolių Sekminių, gražiausios piemenukų šventės, papročius ir tradicijas.

Skatinami perimti papročius

Paukštelių čiulbėjimas sukvietė vaikučius į salę. Berželiais kvepiančioje salėje etnografiniais drabužiais pasidabinę vaikai-piemenukai nukėlė į tuos laikus, kai, tyčia Sekminių šventei želdintoje ganykloje, jie ganė karves, pynė vainikus, dainavo ganiavos dainas, žaidė žaidimus.
„Gaspadinė“ kvietė pasivaišinti visus tradiciniais lietuvių valgiais: ir piemenukus, ir tėvelius, ir svečius…
Vaikai ir tėveliai dar ilgai dainavo tradicines dainas, žaidė žaidimus, dalijosi patirtais įspūdžiais, ilgai niekas nenorėjo skirstytis namo.
Taip vaikučiai skatinami perimti tėvų, protėvių vertybes, skiepijama pagarba gimtojo krašto kultūrai. Lengva vaikų širdelėse pažadinti gėrio, grožio pradus.
Gražu buvo žiūrėti į mažuosius, jų gebėjimą gražiai bendrauti, mandagiai elgtis.

Ina Ramanauskienė
Auklėtoja metodininkė

Akimirka iš renginio. Nuotrauka iš asmeninio albumo

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

6 Atsakymai į “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** „Pasakos“ vaikučių šventė”

 1. deas parašė:

  asdurnas gaugtrr

 2. Sūnus parašė:

  Šaunuolė Auklėtoja, didžiuojuosi Tavimi. Pati geriausia Mama ir auklėtoja pasaulyje.

 3. to mamai parašė:

  pati turbūt nesi nė vienos pasakos savo vaikui paskaičiusi , tai bent pasidžiauk kartu su tais kas ugdo tavo atžalą ,o tai žinai ,kad obuolys nuo obels netoli rieda, tai ir tavo atžala nemokės grožio nuo blogio skirti.
  šaunuolės auklėtojos , gražiai atrodot ,tai manau ir pramoga pasisekė,sėkmės jums
  Kolegė iš miesto darželio

 4. mama parašė:

  Ne viskas auksas, kas auksu žiba…

 5. Mociute Nijole parašė:

  Nuostabios aukletojos, nuostabios visos sventes……nuostabus darzelis.
  Aciu uz rupestiga darba auklejant ir ugdant mazaja karta.Dekoju, kad nepamirstate senuju tradiciju

 6. Augusto tetis parašė:

  Geriausias budas skatinti vaiku kurybiskuma- paciam buti kurybinga asmenybe. Jus tai ir darote. Nuostabus jusu susiburimai, vakarojimai, jau nekalbant apie ivairias isvykas, zygius ir keliones.
  Didelis aciu visiems darzelio darbuotojams uz nuosirdu vaiku ugdyma ir rupinimasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*