Stovyklos metu gimnazistai geriau pažino gamtą

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

„Visada norėjau pamatyti, kaip miškas atrodo naktį, bet vaizdai ir pojūčiai pranoko mano lūkesčius“, – savo įspūdžius aprašo Aušrinė. „Draugai, skanus maistas, kurio netrūko, linksmi ir draugiški mokytojai šias kelias dienas padarė turiningesnes ir įsimintinas“, – apgailestaudama dėl trumpo stovyklos laiko, kalba Eglė. Ramunė prisimena veiklas organizavusius vadovus: „Malonu buvo dirbti su Varnių regioninio parko darbuotojais, jie buvo draugiški, paslaugūs“. Jai pritaria ir Dovydas: „Buvo nepaprastai daug veiklos, vadovai stengėsi išmokyti mus kiek galima daugiau“. Na, o Ignas kalba, kad po tokios stovyklos namuose nesinori sėdėt nė minutės – taip gamta vilioja! Agnė, dalindamasi įspūdžiais, pažymi, kad „stovykloje išmokau daug dalykų, kuriuos galėsiu pritaikyti ir gyvenime“. Augustė laiką, praleistą stovykloje, apibendrina tokiomis mintimis: „Sužinojau daug daugiau apie gamtą ir augalus, išmokau juos pažinti, taip pat susiradau naujų draugų, smagiai praleidau tas kelias dienas.“
Tai Gabijos gimnazijos pirmokų mintys, sugrįžus iš Varnių regioninio parko Gamtos mokyklos. Kaip projekto partneriai jau antrą vasarą dalyvaujame gamtinėje-etnokultūrinėje stovykloje „Išminties galia – pažinime“, kurią organizuoja bendraminčių klubas „Sietuva“. Stovykla išsiskiria savo veiklų įvairove, todėl visi mokiniai randa sau priimtinas.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Stovykloje patyrėme daug įspūdžių. Atlikome pelkės, tvenkinio biologinius rūšių tyrimus. Susipažinome su pievų, paežerės ir kalvotų vietų augalija, vaistažolėmis, daržinėmis augalų savybėmis. Stebėjome Varnių miestelio medinių namų puošybos elementus, apžiūrėjome medinę Šv. Aleksandro bažnyčią.
Stovyklautojai, padedant regioninio parko vyr. specialistui Andriui Bajorūnui, iš gamtinių žaliavų mokėsi projektuoti sodybas, susipažindami su žemaičių trobų tradicijomis. Parko reindžeris Mindaugas Janušonis ruošė gamtininkus ekstremalioms situacijoms – mokė rišti virvių mazgus, persikelti virvėmis per Varnelės upelį. Adrenalino netrūko ne tik dieną, bet ir naktį – eidami vorele pelkėtu mišku visiškoje tamsoje ir tyloje, ekstremalių pojūčių mėgėjai nusiavė dar ir batus! Tokiu būdu gamtos alsavimas buvo jaučiamas visomis juslėmis.
Ekologo Lauryno Noviko lydimi pakeliavome ir po regioninį parką: užlipom ant Medvėgalio, Sprūdės piliakalnio, apžiūrėjome alkakalnį, o prie Paršežerio pakrantės ant laužo pasigaminome pietus. Vakare liaudies šokius mokė šokti etnografinio ansamblio „Druja“ muzikantai ir šokėjai. Gamtos mokyklos administratorės Ingridos Linkienės pamokinti, pasigaminome iš nendrių nuotraukų rėmelius ir čia pat įsirėminome bendrą stovyklautojų nuotrauką.
Stovyklavome ne vieni. Vienas iš projekto tikslų buvo suvienyti bendrai veiklai skirtingų rajonų mokyklų gamtininkus: susirinko mokiniai iš Varnių M. Valančiaus, Laukuvos N. Vėliaus, Telšių V. Borisevičiaus ir Tverų gimnazijų. Esame dėkingi Varnių M. Valančiaus gimnazijos biologijos mokytojai, projekto kūrėjai Giedrei Bajorūnienei, kad pakvietė į šias veiklas ir mus, mažeikiškius.
Virginija DAMBRAUSKAITĖ
Mažeikių Gabijos gimnazijos biologijos mokytoja

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video