Surengta rajono darželinukų konferencija „Lietuva mano akimis“

Kiekvienas lopšelis-darželis galėjo pristatyti po vieną komandą, jas papildė pedagogai ir tėveliai. Ritos NORVILIENĖS nuotr.

Ketvirtadienį Mažeikių lopšelyje-darželyje „Bitutė“ vyko vaikų konferencija „Lietuva mano akimis“. Joje dalyvavo vaikai, jų tėveliai ir auklėtojos iš įvairių rajono ugdymo įstaigų.

Pirmą kartą rajoninės darželinukų konferencijos pranešėjai buvo vaikai. Kiekvienas lopšelis-darželis galėjo pristatyti po vieną komandą, jas papildė pedagogai ir tėveliai.
Konferencijoje, be šeimininkų, dalyvavo komandos iš miesto ugdymo įstaigų: „Delfino“, „Linelio“, „Buratino“, ,,Pasakos“, ,,Žilvičio“, ,,Gintarėlio“, ,,Berželio“, „Kregždutės“, „Eglutės“, „Saulutės“, o taip pat iš Sedos, Tirkšlių ir Viekšnių.
Vaikų pristatytų pranešimų tematika buvo įvairi. Jie pasakojo apie didžiuosius Lietuvos miestus, apie Žemaitiją, apie miestus, miestelius, kaimus, kuriuose gyvena, keli pranešimai buvo skirti žemaičių kalbai propaguoti.
Nors suaugusieji ir dalyvavo komandose, jiems teko asistentų, pagalbininkų vaidmuo. Pagrindiniai konferencijos veikėjai – vedėjai ir pranešėjai – buvo mūsų mažieji, kurie, beje, puikiausiai susitvarkė su atsakinga užduotimi – pristatyti, kokią jie mato Lietuvą.
Konferencijos, kurios tikslas buvo įprasminti mūsų valstybės ir nepriklausomybės atkūrimo šventes, įsijungti į renginius, skirtus Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, skatinti vaikų tautiškumą, pilietinę savivoką bei savo krašto pažinimą, idėją sugalvojo ir įgyvendino „Bitutės“ lopšelio-darželio direktorės pavaduotoja Birutė Kavaliauskienė.
Ši konferencija pristatyta kaip ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtojų metodinis renginys. Pedagogės iš viso rajono nemažai padirbėjo, padėdamos savo jauniesiems pranešėjams. Juos palaikė mamos ir tėčiai.
„Galvojome, kaip mūsų mažieji pranešėjai susitvarkys su tokiais naujais iššūkiais, su jauduliu, bet paaiškėjo, kad labiau nerimavo suaugusieji. Vaikų konferencija buvo smagi ir įdomi, – toks renginys vyko pirmą kartą rajone, bet tikrai manau, kad ne paskutinį“, – išdalijusi padėkos raštus pranešėjams, o pažymėjimus – juos rengusioms auklėtojoms, sakė „Bitutės“ direktorė Asta Samoškienė.
Rita NORVILIENĖ,
„Bitutės“ lopšelio-darželio direktoriaus pavaduotoja ugdymui

2 Atsakymai į “Surengta rajono darželinukų konferencija „Lietuva mano akimis“”

  1. Mama dalyvavusi parašė:

    Renginys tikrai surengtas puikiai, sveciu premimas, vaiku- dalyviu uzemimas pries pacia konferencija, tas zaismas su spalvomis, pakabukai ant kaklo, tikrai suzavejo.Is organizatoriu sklido siluma, demesys sveciams.

  2. Stebėtoja parašė:

    Puikus renginys, gražūs pranešėjai ir informatoriai apie savo kraštą, nuostabūs vaikų rūbai ir didelis ačiū auklėtojai, kuri puikiai paruošė komandą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*