Susitiko jaunieji Lietuvos talentai

Nuotr. iš kairės – Liudmila Kašėtienė su savo mokiniais, dešinėje – Inga Grušaitė. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykla – jaunųjų talentų ugdytoja. Čia vaikai mokosi ne tik grodami įvairiais instrumentais, susipažindami su muzikos teorija, dainuodami, bet ir klausydamiesi kitų atlikėjų. Siekiant to, Vytauto Klovos muzikos mokyklos fortepijono dalyko metodinės grupės pirmininkė Inga Grušaitė inicijavo Šilutės rajono meno mokyklos ugdytinių atvykimą į Mažeikius dalyvauti renginyje „Jaunieji Lietuvos talentai“.
Šilutės rajono meno mokyklos mokytojos ekspertės Liudmilos Kašėtienės ir jos mokinių apsilankymas muzikos mokykloje – noras parodyti ir pasidžiaugti kolegės mokinių gebėjimais bei pritraukti norinčiųjų groti šiuo ypatingu instrumentu.
Renginio metu pristatytas metodinis pranešimas „Pagrindiniai fortepijoninės technikos aspektai ruošiant jaunuosius pianistus konkursams“ apie tai, koks svarbus yra mokytojo vaidmuo rengiant vaikus žengti pirmuosius žingsnius į muzikos pasaulį. Atviros pamokos produktyviai įtraukė tiek pačią mokytoją, tiek ir jaunuosius pianistus iš Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos: Vaivą Kasčiūnaitę, 1 kl., mokytoja Dalia Liutkienė; Astijų Armalį, 1 kl., mokytoja Audronė Breitmozerienė; Moniką Navickaitę, 8 kl., mokytoja Lolita Saparienė iš Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos, Sedos skyriaus – Deimeną Baužytę, 8 kl., mokytoja Lina Rupšienė. Iš Platelių meno mokyklos – Rusnę Valančiutę, 4 kl., mokytoja Eglė Valančienė; Iš Ventos muzikos mokyklos fortepijoninį duetą – Dominyką Gurinaitę ir Emiliją Lopaitytę, 7 kl., mokytojas Imants Vežuks.
Koncertas „Jaunieji Lietuvos talentai“ sužavėjo kiekvieną. Jaunieji Šilutės pianistai profesionaliai atliko savo programas, paskatino siekti grojimo kokybės ne vieną mokinį, esantį salėje. Žiūrovai įdėmiu kūrinių klausymusi nustebino atlikėjus. Labai dėkoju kiekvienam mokytojui, mokiniui, jų tėveliams ir svečiams iš kitų muzikos ir meno mokyklų už suteiktą galimybę pasikviesti vieną geriausių Lietuvoje fortepijono mokytojų ir jos mažuosius mokinius. Tai buvo puiki popietė – pamoka muzikos mokykloje. Dalijimasis patirtimi yra varomoji jėga, suteikianti mokytojui noro tobulėti, dirbti kuo produktyviau, mylėti savo mokinius, padėti jiems tapti geresniais žmonėmis, gebančiais stipriau jausti muziką, siekti tikslo ir tikėti.
Inga GRUŠAITĖ,
Fortepijono dalyko metodinės grupės pirmininkė

One Reply to “Susitiko jaunieji Lietuvos talentai”

  1. koks parašė:

    gražus atžalynas:)))))))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video