Tiesioginėje vaizdo konferencijoje – ir mažeikiškiai

Apie Merkelio Račkausko gimnaziją, jos veiklą projekto dalyviams pasakojo direktoriaus pavaduotojas ugdymui Laimonas Terasius ir mokinių tarybos narė Evelina Kairiūkštytė. Algirdo VILKO nuotr.

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos komanda dalyvavo Lietuvos tėvų, mokytojų ir mokinių vaizdo konferencijoje „Bendruomenė vaikui“. Tiesioginis vaizdo tiltas įgyvendinant ES projektą „T klasė“ sujungė šešiolika Lietuvos gimnazijų ir mokyklų.


Supažindino su projekto veikla

Tiesioginio vaizdo tilto, vykusio specialią įrangą turinčioje Mažeikių politechnikos mokyklos salėje, kartu su Merkelio Račkausko gimnazijos komanda prisistatė ir Skuodo rajono Mosėdžio miestelio gimnazistai ir mokytojai. Be šių, konferencijoje dalyvavo ir apie savo veiklą pasakojo Vilniaus, Švenčionių, Panevėžio, Druskininkų, Jonavos, Rokiškio ir Pasvalio savivaldybių mokyklų bendruomenės. 
Projekto vadovė Jūratė Jadkonytė-Petraitienė pasakojo apie projekto patirtį ir nuveiktus darbus. „T klasė“ įgyvendinama 20-tyje visos Lietuvos mokyklų iš 10 Lietuvos savivaldybių. Projektu siekiama sutelkti visus mokyklos bendruomenės narius ir didinti jų tarpusavio bendradarbiavimą atliekant įvairius darbus: tėvai pagal savo profesijos pobūdį vedė pamokas mokyklose, kvietė vaiko klasę į savas darbovietes, organizavo ekskursijas, šventes, varžybas.
„Vesdami vaikams pamokas, tėvai labiausiai bijojo, kad vaikai užduos klausimus, į kuriuos jie negalės atsakyti. Bet tokių klausimų nebuvo. Tėvai puikiai susitvarkė“, – pasakojo J. Jadkonytė-Petraitienė.


Pateikė nemažai žinių

Pertraukose tarp bendruomenių komandų prisistatymų su vietos bendruomenių istorija, plėtra ir veiklos kryptimis supažindino bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkas doc., dr. Arimantas Račkauskas, daug informacijos ir pamąstymų apie mokyklos, kaip organizacijos, veiklos ypatybes pateikė Vilniaus universiteto dėstytoja, dr. Rita Rekašiūtė-Balsienė. 
„Mokykla yra ypatinga organizacija, kuri turi įtraukti, daryti įtaką mokinių ir tėvų veiklai, kad jie galėtų pasiekti savo išsikeltų tikslų“, – teigė pranešėja.
Televizijos laidos autorė dr. Elena Martinonienė kalbėjo apie mokinių požiūrį į mokyklos bendruomenę. Apie tai, kokios naujovės laukia Lietuvos abiturientų, šiais metais stosiančių į aukštąsias mokyklas, supažindino Vilniaus universiteto prorektorius doc., dr. Rimantas Vaitkus.
Kokie yra skirtingi požiūriai į bendruomenes ir kaip reikia bendradarbiauti, trumpai nušvietė Individualios psichologijos instituto dėstytoja, psichologė Silva Markuckienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*