- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Ukriniškiai išbandė naujausias technologijas

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos kompiuterių sistemų administratorius Tomas Skiauteris moko naudotis 3D pieštukais. Valdos MURAVJOVIENĖS nuotr.

Praėjusią savaitę ukriniškiai susipažino su naujausiomis technologijomis – 3D modeliavimu bei spausdinimu. Edukaciją jiems pravedė Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos specialistai.

Prisilietimas prie technologijų

Į Ukrinų biblioteką rinkosi ir vaikai, ir suaugę ukriniškiai. Jie buvo pakviesti išbandyti piešimą 3D pieštuku, modeliavimą ir spausdinimą.
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos kompiuterių sistemų administratorius Tomas Skiauteris ir vyresnioji bibliotekininkė Jonė Gorytė suaugusiuosius pakvietė stebėti spausdinimo proceso. Stebėtojus domino 3D spausdintuvo veikimo principas. Jie smalsavo, ar atspausdintą daiktą galima naudoti.
Atspausdinus šukas, moterys netrukus jas pabandė – susišukavo plaukus. Vėliau svečiai ukriniškiams pasiūlė patiems tapti „projektuotojais“. Specialia kompiuterine programa jie mokėsi susikurti trimačius objektus, kuriuos galima atspausdinti 3D spausdintuvu. Dėl laiko stokos atspausdintas tik raktų pakabukas su mergaitės vardu. Jį suprojektavo naujagimės dukros tėvelis.

Lankėsi ne pirmą kartą

Vaikams svečiai iš Šiaulių pasiūlė išbandyti 3D pieštukus. Vaikai piešė praktiškus daiktus, kuriuos galės realiai panaudoti – akinius, telefono laikiklį, žaidimus. Daug emocijų sukėlė galimybė savo piešinį paliesti, pasistatyti.

Valdos MURAVJOVIENĖS nuotr.

Pasak Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkės Valdos Muravjovienės, Povilo Višinskio bibliotekos specialistai lanko Šiaulių apskrities bibliotekas ir nemokamai veda edukacijas apie išmaniąsias technologijas. Mažeikių viešoji biblioteka priklauso Šiaulių apskričiai, tai ir mūsų rajono bibliotekų lankytojai turi galimybę dalyvauti tokioje edukacijoje.
„Buvau užregistravusi prašymą, kad svečiai atvyktų į Ukrinus. Tai jau kiek anksčiau jie buvo atvežę virtualiosios realybės akinius, robotukus. Dabar pamatėme, kaip veikia 3D spausdintuvai, pieštukas.
Tai jau jie atvežė ir parodė mums viską, ką turėjo. O ateityje gal sulauksime atvykstant svečių pristatyti ko nors įdomaus ir naujo“, – „Santarvei sakė V. Muravjovienė.

 

Patyrė gerų įspūdžių

Pasak pašnekovės, užsiėmimo dalyviai patyrė neužmirštamų įspūdžių, išbandė, susipažino su naujomis technologijomis.
Vieno daikto spausdinamas trunka apie 20 minučių, todėl dėl laiko stokos ne visi edukacijos dalyviai galėjo atsispausdinti savo susimodeliuotus daiktus.
Ir vis tik ukriniškiai sako esantys dėkingi šiauliškiams svečiams už įdomų ir turiningą renginį.