„Ventos“ progimnazija – pilietiškiausia šalies mokykla

Nuotr. iš mokyklos archyvo

Mažeikių „Ventos“ progimnazija jaunimo pilietiškumo ugdymu garsėja ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Čia pilietinis ugdymas yra integruotas į bendrą ugdymo procesą. Todėl mokyklos bendruomenė pateikė paraišką nacionaliniam jaunimo pilietiškumo konkursui „Tėvyne mūsų“ ir jame nugalėjo. „Ventos“ progimnazija pripažinta pilietiškiausia mokykla šalyje.

Paminėjo kitaip

„Ventiškiai“ šiam konkursui pristatė mokinių sukurtą šokio kompoziciją „Tu Lietuva, tu mana“.
Jei ankstesniais metais Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną mokyklos bendruomenės nariai minėdavo progimnazijos kieme vaišindamiesi arbata, blynais, koše, bendraudami ir klausydamiesi koncerto, tai šiais metais tai buvo padaryta kitaip – sukurta meninė kompozicija, kurioje dalyvautų šimtai mokinių ir mokytojų.
Tam buvo pasirinkta daina „Tu Lietuva, tu mana“. Suskaičiuota, kad vienu metu ją dainavo ir šoko apie 900 žmonių.
Pirmą kartą šis šokis buvo sušoktas per Kovo 11-osios minėjimą progimnazijos sporto salėje. Pasirodymas buvo nufilmuotas, vaizdo įrašas bei nuotraukos paskelbtos internete, socialiniuose tinkluose. Jau tuomet tai susilaukė didelio dėmesio ir palaikymo.
Nusprendus sudalyvauti pilietiškumo konkurse „Tėvyne mūsų“, vaizdo klipas iš naujo, jau profesionalų buvo perfilmuotas. Jį galėjo pamatyti ir LRT televizijos žiūrovai laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “„Ventos“ progimnazija – pilietiškiausia šalies mokykla”

  1. egle parašė:

    Labai smagu, džiaugiuosi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*