Viekšnių bibliotekoje švęsta Vaikų knygos diena

Onos PAČENGIENĖS nuotr.

Antradienį Viekšnių bibliotekoje vyko renginys „Vieną kartą gyveno“, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Jame dalyvavo Viekšnių gimnazijos 3–4 klasių atstovai.
Bibliotekininkė Rasa Vilkaitė papasakojo vaikams, kad balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Tą dieną vyksta literatūriniai renginiai, parodos, susitikimai su knygų vaikams kūrėjais. Mokiniams buvo pristatytas 2019 metų plakatas ,,Knygos padeda neskubėti“, kurį sukūrė knygų vaikams iliustruotojas ir autorius Kęstutis Kasparavičius.

Įspūdinga trečiokų sukurta knyga. Onos PAČENGIENĖS nuotr.

Renginio dalyviams buvo pateikta įvairių užduočių: iš ištraukų atspėti, kokia tai pasaka, parinkti jai iliustraciją, pagal burtų keliu atitekusius daiktus sukurti pasakojimą arba prisiminti, kokiai jau žinomai pasakai jie priklauso. Vaikams teko ir tokia užduotis: papildant vienam kitą vienu žodžiu, sekti pasaką be galo. Taip gimė kūrinys apie piktą gyvatę Sandrą, kuri suvalgė nuodingą pelę.
4b klasės mokinės Dovilė Skvereckaitė ir Akvilė Lengvenytė bei 3a klasės mokinė Milda Vaičiulytė pasekė renginio dalyviams joms labiausiai patikusias pasakas. Už tai mergaitės apdovanotos specialiais prizais.
3b klasės mokiniai bibliotekai paliko savo sukurtą knygą „Gražiausios Simono Daukanto pasakos“, kuri pradinių klasių mokinių iliustracijų respublikiniame konkurse laimėjo antrą vietą. Darbo vadovė – mokytoja Ona Noreikienė. Ši knyga bus eksponuojama bibliotekoje.
Rasa VILKAITĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Onos PAČENGIENĖS nuotr.

One Reply to “Viekšnių bibliotekoje švęsta Vaikų knygos diena”

  1. nijole parašė:

    SAUNUOLIAI!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video