Visos dienos mokykla – pagalba mokiniams ir tėvams

Vaivos SOVAITĖS nuotr.

Kiek daugiau nei du mėnesius Krakių pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai išbando visos dienos ugdymo organizavimo modelį. Tuo, kad Visos dienos mokykla gali padėti užtikrinti individualią mokinio pažangą, turėti teigiamos įtakos jų pasiekimams, įsitikinę ir mokinių tėvai, ir pedagogai.

Mokykloje – daugiau laiko

Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai kalbėti apie Visos dienos mokyklas pradėjo visai neseniai. Šių metų pradžioje Vilniuje buvo surengta konferencija apie tokių mokyklų paskirtį, galimybes bei iššūkius.
Kalbėta apie tai, kad Visos dienos mokyklose vaikai praleidžia daugiau laiko nei įprasta. Jose tikslingai planuojamas ir derinamas formalusis ugdymas bei neformalusis švietimas, mokiniams teikiama individuali mokymosi, švietimo pagalba, socialinės paslaugos.
Savo patirtimi dalijosi mokyklos, kurios jau kurį laiką ugdymo procesą organizuoja pagal šį modelį.
Konferencijoje dalyvavę krakiškiai nutarė bandyti tapti Visos dienos mokykla.

Nebijo būti pirmaisiais

Krakių pagrindinė mokykla iki šiol tarp pirmųjų rajone išbandydavo įvairias naujoves. Kai miesto mokyklose buvo įvestas elektroninis dienynas „Tamo“, ji netrukus buvo įdiegta ir Krakių mokykloje. Mokyklos bendruomenė pirmoji rajone dalyvavo „Kūrybinių partnerysčių“, „Besimokančių mokyklų tinklų“ projektuose.
Švietimo pagalbos specialistus – logopedą, specialųjį pedagogą, psichologą, mokytojo padėjėją – krakiškiai įgijo irgi vieni pirmųjų tarp rajono kaimų mokyklų.

Vaivos SOVAITĖS nuotr.

Tad mokyklos bendruomenė ryžtingai nutarė išbandyti Visos dienos mokyklos modelį. Juolab kad Krakių pagrindinėje mokykloje ugdomi ir keli negalių turintys mokiniai. Pasibaigus pamokoms, jų tėvai susiduria su problema – kaip užimti vaikus. Į būrelius mieste jų nepriima, nes tokiems vaikams reikalingas mokytojo padėjėjas. Ne visi turi galimybę anūkus palikti senelių ar kitų suaugusių giminaičių priežiūrai.

Keturias dienas per savaitę

Krakių pagrindinės mokyklos direktorės pareigas laikinai einanti Ingrida Mažeikienė sako, jog pirmadieniais–ketvirtadieniais, pasibaigus pamokoms, su mokiniais bendrauja po dvi mokytojas.
Iš Krakių pagrindinėje mokykloje šiuo metu besimokančių 38 vaikų 15 lanko Visos dienos mokyklą. Jų tėvai yra pasirašę sutikimą, kad vaikai mokykloje liktų iki 16 val.
Pradinukai, kuriems pamokos baigiasi apie 13 val., esant geram orui valandėlei drauge su mokytojomis patraukia į lauką pažaisti, pajudėti, prasiblaškyti. Vėliau prie mažųjų prisijungia ir vyresnių klasių mokiniai. Po laisvalaikio lauke mokiniai sugrįžta į klases ruošti namų darbų. Juos paruošus – vėl laisvalaikis lauke ar stalo žaidimai po mokyklos stogu.
Plačiau – penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Visos dienos mokykla – pagalba mokiniams ir tėvams”

  1. Kolegė parašė:

    Puiku! Šaunuolė mokyklos komanda ir l.e.p. direktorė Ingrida! Puikių įdėjų, naujų minčių ir pozityvaus mąstymo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video