Židikuose šurmuliuoja vasaros menų studija „Atgaja“

Nuotr. iš asmeninio „Atgaja“ archyvo

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijoje surengta kasmetinė vasaros menų studijos „Atgaja“ stovykla. Drauge kurdami ir ilsėdamiesi laiką joje šiemet leido trisdešimt vaikų.
Stovyklautojus ir su jais dirbančius mokytojus „Santarvė“ aplankė savaitės viduryje – pačiame kūrybos įkarštyje, besiruošiančius stovyklos uždarymo renginiui, kuris vyks šiandien.

Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos menų studija „Atgaja“ vasaromis organizuoti pradėta tada, kai užsimezgė mokyklos ir Švedijos Kristianstato lietuvių bendruomenės draugystė. Šios bendruomenės nariai finansuoja stovyklą – iš jų skiriamų lėšų stovykloje dalyvaujantys vaikai maitinami, iš šios paramos perkamos vaikų dailės, technologijų darbams reikalingos priemonės.
„Atgajos“ dalyviai stovykloje muzikuoja, šoka, kuria teatrines kompozicijas ir lavina savo sceninę raišką. Taip pat užsiima gamtotyros veikla, gilinasi į informacines technologijas.
Kadangi į stovyklą vesti užsėmimų atvyksta kitose įstaigose dirbantys profesionalai, akiratį praplečia ne tik mokiniai, bet ir mokytojai, kurie turi galimybę tobulėti, pasisemdami naujų žinių.
Kadangi 2019-uosius Seimas yra paskelbęs Žemaitijos metais, stovyklos tema „Pažinkime savo kraštą“ atliepia į kvietimą šiuos metus minėti prasmingai ir savo darbus skirti gimtajam kraštui pagerbti.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*