Tarp pagerbtųjų – ir mažeikiškė fizinio ugdymo ekspertė

Roma Gydrienė (antra iš kairės) po apdovanojimo su Švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevičiumi (pirmas iš kairės), LTOK generaliniu sekretoriumi Valentinu Paketūru bei Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos prezidente Audrone Vizbariene. Sauliaus ČIRBOS nuotr.

Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti geriausi praėjusių metų fizinio ugdymo mokytojai bei ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinio ugdymo pedagogai. Tarp dešimties geriausiųjų – Mažeikių lopšelio-darželio „Buratinas“ fizinio ugdymo mokytoja ekspertė Roma Gydrienė.

Apdovanojo geriausius
Lietuvos fizinio ugdymo pedagogų apdovanojimus organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacija ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija. Abiejų kategorijų laureatai išrinkti specialios komisijos balsavimu.
Ugdytojai vertinti pagal praktinę veiklą, indėlį į vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą, kūno kultūros ir sporto plėtrą 2017–2019 mokslo metais, atsižvelgiant ne vien į laimėjimus sporto varžybose, bet ir aktyvumą organizuojant renginius, inovatyvių metodų taikymą, darbą su ugdymo įstaigų bendruomenėmis.
Kaip pripažino tris dešimtmečius pedagoginį darbą su vaikais dirbanti R. Gydrienė, toks, kaip fizinio ugdymo mokytojo, respublikinis įvertinimas – jai pirmas.
Specialiai šiam projektui sukurtas statulėles, diplomus ir pinigines premijas laureatams įteikė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos bei Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos vadovai.

Judėjimas – į naudą
Laureatės nuomone, vaikus prie fizinės kultūros žaidimų forma reikia pratinti ir ją vystyti jau nuo trejų metų amžiaus.
„Lopšelyje-darželyje jau tokio amžiaus vaikams duodi kamuolį ir užduodi paprasčiausius pratimus – mesti ir gaudyti. Aišku, iš pradžių jiems neišeina, tačiau po keliolikos užsiėmimų jie jau meta ir pagauna, lavėja jų koordinacija. Tokius paprasčiausius žaidimus privalo su vaiku žaisti ir tėvai“, – sakė R. Gydrienė.
Pašnekovės teigimu, fizinio aktyvumo ir ugdymo svarba jau seniai įrodyta – judėdamas vaikas pradeda ir anksčiau, ir aiškiau kalbėti, lavinasi jo judesių koordinacija, gerėja sveikata, per judėjimą vystosi džiaugsmas ir emocijos, gerėja tiek laikysena, tiek stuburo būklė.
Pasak fizinio ugdymo ekspertės, svarbu vaikui duoti pažaisti ir kompiuteriu, ir telefonu, tačiau ne tiek, kad jie visiškai į tai įniktų.

Lopšelio-darželio „Buratinas“ vaikai kartu su fizinio ugdymo eksperte Roma Gydriene jau ne kartą žaidė „Mažeikių futbolo akademijos“ salėje. Nuotr. iš lopšelio-darželio „Buratinas“ archyvo

Pavyzdys – sūnus
Pavyzdžių mokytojai toli ieškoti netenka – jos 207 cm ūgio trisdešimtmetis sūnus Arvydas – krepšininkas, jau trečią sezoną žaidžia Portugalijoje, anksčiau yra rungtyniavęs Vilniaus, Mažeikių ekipoje. Gimtojo miesto komandai jis yra padėjęs tapti Nacionalinės krepšinio lygos čempione, buvęs šalies jaunimo rinktinės narys.
„Pati buvau aktyviai sportuojanti, net ir laukdamasi žaidžiau krepšinį už naftos perdirbimo gamyklos komandą. Tad ir juokauju, kad sūnui tai persidavė. Beje, ir vardai tada populiariausi buvo Šarūnas, kaip Marčiulionis, ir Arvydas, kaip Sabonis, mes parinkome pastarąjį“, – prisiminė laureatė.
Nuo mažens sūnus mėgdavo žaisti kamuoliu, mama tai skatino – nuvažiuoja į Šventąją poilsiauti, tai net draugų vardų nežino, bet svarbiausia – žaidžia su jais krepšinį. Pirmieji žingsniai buvo darželyje – mėtė ir mėtė kamuolį, o kai pradėjo įmesti, tai atsirado stimulas ir užsiimti krepšiniu.

Vyksta sporto šventės
Lopšelyje-darželyje „Buratinas“ vyksta rudens, žiemos ir pavasario sporto šventės, įstaigos auklėtiniai aktyviai dalyvauja Lietuvos futbolo federacijos projekte „Futboliukas“, bendradarbiauja su futbolo klubu „Atmosfera“.
„Mūsų įstaigos geografinė padėtis patogi – mūsų lopšelio-darželio sporto salė labiau tinkama tik mažiausiems, o štai nuo penkerių metų vaikus jau vedame į šalia esančios Sodų pagrindinės mokyklos sporto salę, kur vaikai turi geras sąlygas pasportuoti, paprasčiausiai palakstyti. Ir reikia pamatyti, kokį džiaugsmą jiems tai teikia“, – sakė pedagogė.
Pasak R. Gydrienės, vaikai labai mėgsta sportuoti, žaisti, todėl jos, kaip ir kitų fizinio ugdymo pedagogų, pareiga yra juos skatinti ir sudaryti sąlygas vis tobulėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video