- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Tarptautinės akcijos metu pareigūnai pažeidėjų nesulaikė

Pasak pareigūno, problemų dėl viešojo transporto vairuotojų nekyla. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Praėjusią savaitę visoje Europoje, taip pat ir Mažeikiuose policijos pareigūnai vykdė krovininių automobilių ir viešojo transporto vairuotojų kontrolę. Tai Europos kelių policijos tinklo šiemet inicijuota penktoji saugaus eismo akcija. Mažeikių rajone pažeidėjų nesulaikyta.

Akcija rami

Rajono patrulių būrio viršininkas Nerijus Gurauskas „Santarvei“ pasakojo, kad visame rajone vykusioje akcijoje pažeidėjų pagal nustatytus prioritetus nebuvo sulaikyta.
Pareigūnas teigė, kad panašios akcijos visoje Europoje bei Lietuvoje vyksta kasmet, o paprastai problemų kyla su krovininių automobilių vairuotojais.
Pasak pareigūno, problemų dėl viešojo transporto vairuotojų nekyla, jis tik prisiminė, kad prieš dvejus metus buvo sulaikytas neblaivus autobuso vairuotojas.
Pasak N. Gurausko, dažniausiai nustatomi viešojo transporto vairuotojų sustojimo pažeidimai, kelio ženklų nurodymų nesilaikymas, pasitaiko manevravimo bei greičio pažeidimų.

Tikrino vairuotojus

Savaitę besitęsusios akcijos metu policijos pareigūnai tikrino Lietuvoje ir užsienio šalyse įregistruotus krovininius automobilius, autobusus, vairuotojų blaivumą, saugos diržų, tachografų naudojimo, darbo ir poilsio režimo, didžiagabaričių, pavojingų krovinių gabenimo tvarką, šių transporto priemonių techninę būklę, buvo vykdoma ir važiavimo greičio kontrolė.
Policijos pranešime neslepiama, kad šis reidas vykdomas ir dėl pasikeitimų Kelių eismo taisyklėse. Nuo liepos pradžios įsigaliojęs pakeitimas nurodo, kad taksistai, veždami keleivius, taip pat privalo prisisegti saugos diržus, ko jie anksčiau galėjo ir nedaryti, todėl dabar buvo kontroliuojami ir maršrutinių taksi bei taksi automobilių vairuotojai. Daugiausia dėmesio buvo skiriama šių vairuotojų blaivumui tikrinti, saugos diržų naudojimo kontrolei, taip pat kitiems šiurkštiems Kelių eismo taisyklių pažeidimams išaiškinti.

Rytis SAVICKIS