Teisėtai ginkluoti – beveik tūkstantis mažeikiškių

Mūsų rajono gyventojai tokius ginklus teisiškai įregistruoti gali tik Telšių vyriausiojo policijos komisariato licencijavimo poskyryje. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šių metų pabaigoje baigiasi terminas, per kurį gyventojai gali išsiimti leidimus dujiniams ar nedidelės galios ginklams laikyti. Nors po šios datos nelegalių ginklų laikytojams gali tekti susidurti su teisėsauga, įregistruojant ginklus mažeikiškiai aktyvumu nepasižymi.

Registruoti galima tik Telšiuose 

Pagal 2011 metų kovo mėnesį įsigaliojusias Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas, asmenys, turintys dujinius pistoletus ar revolverius, senovinius ginklus bei jų kopijas, taip pat nedidelės galios (2,5 J – 7,5 J) šaunamuosius ginklus (šratinius), privalo juos įregistruoti teritorinėse policijos įstaigose ir gauti leidimus jiems laikyti ir nešioti. Leidimai reikalingi ir tiems ginklams, kurie buvo įgyti dar iki pataisų įsigaliojimo. 
Mūsų rajono gyventojai tokius ginklus teisiškai įregistruoti gali tik Telšių vyriausiojo policijos komisariato licencijavimo poskyryje, už šią paslaugą imamas penkiasdešimties litų mokestis.
„Artėjant terminui, kai pradės grėsti baudžiamoji atsakomybė, beveik kiekvieną dieną iš Mažeikių rajono sulaukiame po vieną ar du asmenis, kurie nori įteisinti turimus dujinius ginklus. Tvarka įprastinė: žmogus privalo pateikti prašymą, sveikatos pažymą, kad neįrašytas į gydymo įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo ar narkomanijos, sveikatos pažymą, kad neįrašytas į gydymo įstaigos įskaitą dėl psichikos ligos ar sutrikimo, ir ginklą. Į policiją pristatytas ginklas turi būti neužtaisytas, įdėtas į dėklą, dėtuvė turi būti išimta iš ginklo, šaudmenys išimti iš dėtuvės, būgnelio ar vamzdžio“, – ginklo įregistravimo tvarką paaiškino licencijavimo poskyrio specialistas Linas Kašinskas.
Ginklas policijoje apžiūrimas vizualiai, jeigu kyla įtarimų, kad jis galėjo būti perdirbtas, siunčiamas į Lietuvos policijos Kriminalistinių tyrimų centrą Vilniuje. Jeigu tam žmogui tai jau ne pirmas ginklas, leidimas gali būti išduotas ir tą pačią dieną, o įprastai atsakymas, ar leidimas bus išduotas, gali būti pateiktas per trisdešimt kalendorinių dienų.

Mažeikiškiai neaktyvūs  

Iki šių metų kovo mėnesio dujinius pistoletus įteisino 96 mažeikiškiai. Jų aktyvumas, įteisinant šios rūšies ginklus, nebuvo itin didelis – nuo praėjusių metų gegužės dujinius pistoletus teisiškai įregistravo tik 24 rajono gyventojai. Dujinius revolverius savo namuose teisėtai laiko 85 mažeikiškiai, aštuoniasdešimt jų yra įgiję šratinius mažos galios ginklus, šaudančius guminėmis kulkomis, vienas turi pneumatinį ginklą, dar vienas rajono gyventojas yra įteisinęs senovinį ginklą, Mažeikiuose registruotas ir vienas arbaletas bei du gyvūnų priežiūrai būtini injekciniai ginklai. 
Kaip ir anksčiau, didžiąją dalį ginklų savo arsenale turi medžiotojai ir savigynai ginklus laikantys asmenys – rajone registruoti 424 graižtviniai šautuvai, 36 kombinuoti ir 744 lygiavamzdžiai šautuvai, 211 savigynai skirtų kovinių pistoletų ir 57 koviniai revolveriai. Iš viso bet kurios rūšies ginklus teisėtai mūsų rajone yra įregistravę 955 gyventojai. Telšių vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, kuri apima Akmenės, Kelmės, Mažeikių ir Telšių rajonus, 2800 gyventojų turi iš viso 5370 ginklų.
Laikyti ir nešioti tokius ginklus be leidimo bus galima iki paskutinės šių metų dienos, o jau nuo kitų metų sausio pirmosios už dujinio, senovinio ar nedidelės galios ginklo laikymą be policijos išduoto neterminuoto leidimo grės baudžiamoji atsakomybė. Už tai gali būti skirtas areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto