Teismas atmetė mažeikiškės Tarybos narės skundą

Komisija konstatavo, kad D. Šideikienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narė Daiva Šideikienė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo prašė panaikinti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą. Teismas prašymą atmetė.


Sprendimas liko galioti

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas savo nutartimi atmetė Tarybos narės D. Šideikienės prašymą atnaujinti procesą administracinėje byloje, kurioje ji prašė panaikinti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimą. 
Tarybos narei nepalankų sprendimą VTEK priėmė praėjusių metų vasario 28 dieną. Komisija konstatavo, kad D. Šideikienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas.
Teismas komisijos sprendime pažeidimų neįžvelgė.


Nustatė pažeidimų 

Primename, kad komisija tyrimą dėl D. Šideikienės veiklos pradėjo gavusi Tarybos sekretorės Redos Guerrero pranešimą.  
Tarybos narė tuo metu su UAB „Saurida“ buvo sudariusi sutartį dėl teikiamų mobiliojo ryšio paslaugų, tačiau Privačių interesų deklaracijoje nenurodė, kad įmonės direktorius Saulius Rancas yra jos pusbrolis.
Komisijos aiškinimu, D. Šideikienė Privačių interesų deklaracijoje turėjo nurodyti turinti su „Saurida“ prievolinių įsipareigojimų, nes su jos vadovu sieja giminystės ryšiai, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas.
Tarybos narė dalyvavo dviejuose komitetų posėdžiuose, kuriuose buvo svarstomas „Sauridos“ prašymas priskirti rūsio patalpas prie „Sauridos“ nuomojamo baseino. Nors D. Šideikienė nebalsavo, tačiau posėdžių salės nepaliko.
„Šis argumentas nėra pagrindas nepaisyti nusišalinimo tvarkos pirminių klausimo nagrinėjimų metu“, – komisija konstatavo, kad D. Šideikienė pažeidė įstatymo nuostatas.

7 Atsakymai į “Teismas atmetė mažeikiškės Tarybos narės skundą”

 1. je parašė:

  saunuole sideikiene

 2. to Judas parašė:

  Tik ar iš Mėnulio jų parsisiųsdinsime?

 3. Tadas parašė:

  Va šitaip krenta reitingai ir autoritetas. Didžiausia tiesos ieškotoja gražiai atrodo tik nuotraukoje. Gyvenime paprasčiausias sukčius.

 4. judui parašė:

  gal bent kelis tuos kompetetingus pavardinkit :) Bet tik tokius, kurie giminių neturi :)

 5. Judas parašė:

  Gal per kitus rinkimus žmonės susipras ir į tarybą išrinks garbingus ir kompetetingus piliečius?

 6. Algis parašė:

  Pažiūrėkite, kiek kieno pusbrolių ir pusseserių dirba aplink savivaldybės klerkus arba su jų “stogu”, o tada reikškite emocijas. VTEK dažnai priima “keistus” sprendimus. Jos veikla irgi nėra, nei labai skaidri, nei labai profesionali.

 7. as parašė:

  Šita asaba tik kitų net ir smulkiausius nusižengimus labai gerai mato, o savieji akių nebado. Matyt, poniai viskas galima.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*