Tiesioginėje konferencijoje – apie socialinių paslaugų teikimą

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos archyvo

Savivaldybės vadovai Mažeikių rajono gyventojams informaciją teikia internetu transliuojamose konferencijose.
Trečiadienį tokioje konferencijoje Savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo komisijos pirmininkė, administracijos direktorė Laima Nagienė, Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, atsakinga už sveikatą ir švietimą, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Jolanta Kekytė pateikė mažeikiškiams informacijos apie saviizoliaciją, socialinių paslaugų teikimą karantino metu, atsakė į gyventojų klausimus.

Patalpų izoliacijai dar pakanka

Saviizoliacija reiškia tai, kad pastaruoju metu grįžusieji iš užsienio asmenys privalo 14 dienų neturėti jokių kontaktų su kitais žmonėmis – niekur nevaikščioti, tiesioginiu būdu su niekuo nebendrauti.
Viena iš saviizoliacijos vietų Mažeikiuose – viešbutis „Astrum palace“. L. Nagienės patektais duomenimis, šiuo metu jame gyvena 9 izoliavęsi asmenys, dar kelių laukiama atvykstant.
Pasak Savivaldybės administracijos vadovės L. Nagienės, patalpų izoliacijai šiuo metu pakanka, tačiau jei jų ims trūkti, bus sprendžiama, ką daryti toliau.

Socialinių paslaugų per atstumą nesuteiksi

Mažeikių rajone veikia 4 socialines paslaugas teikiančios įstaigos – Plinkšių globos namai, Bendruomeninis pagalbos vaikams centras, Mažeikių nakvynės namai – šių įstaigų gyventojai, kaip ir visa Lietuva, gyvena karantino režimu.
Socialinių paslaugų tarnyboje dirbančių socialinių darbuotojų padėjėjų kasdieniai darbai nenutrūko. Jie, lygiai taip pat, kaip iki karantino, lanko ligotus, vienišus, vyresnio amžiaus asmenis, teikia jiems paslaugas namuose. Tačiau tai daroma pasitelkiant apsaugos priemones – kaukes, pirštines, dezinfekcijos priemones.
Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja J. Kekytė tikino: skyriaus darbuotojai kasdien dirba skyriuje laikydamiesi saugos ir savisaugos priemonių. Tačiau suinteresuoti asmenys į skyrių nepriimami. Prašymai socialinei paramai gauti priimami internetu, telefonu.
Socialinės paramos skyriaus specialistai pasiruošę telefonu atsakyti į visus mažeikiškiams rūpimus klausimus, susijusius su socialiniais dalykais.

Ragino „nemėtyti“ darbuotojų

Trečiadienį internetu tiesiogiai transliuotoje konferencijoje L. Nagienė sakė bendravusi su Užimtumo tarnybos Mažeikių klientų aptarnavimo skyriaus vadove Rita Jurkūniene.
Dalis užsienio šalyse dirbusių mažeikiškių, netekę darbo ir grįžę į Lietuvą, nori užsiregistruoti bedarbiais. Registruotis tarnyboje reikia skambinant telefonu, nes atvykusių į vietą asmenų Užimtumo tarnybos specialistai neaptarnaus.
„Kviečiu darbdavius neskubėti atleisti darbuotojų. Žinome, dalis darbdavių sustabdė įmonių veiklą. Bet mąstykite apie ateitį, darykite prastovas. Vyriausybė jau numatė pagalbos priemones ekonomikai, įmonėms. Ir po visko, manau, tikrai nerems tų, kurie „išmėtė“ savo darbuotojus“, – kalbėjo Savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo komisijos pirmininkė, administracijos direktorė L. Nagienė.
Lietuvos paštas nusprendė, kad pašto darbuotojai išmokas mokės prie jų gavėjų butų ar namų durų, neįeidami į gyvenamąsias patalpas.
Žmonės pažįsta jiems pensijas atnešančius laiškininkus. Žino dienas ir laiką, kada įprastai jos atnešamos. Todėl gyventojai raginami nepasitikėti svetimais žmonėmis ir neįsileisti jų į namus, nes tai gali būti lengvatikių ieškantys sukčiai.

2 Atsakymai į “Tiesioginėje konferencijoje – apie socialinių paslaugų teikimą”

  1. XXX parašė:

    Ponios susirupinkite! Nelaukite kol saukstai bus po pietu. Paziurekite i Italija ir JAV, niekas tokios situacijos nesitikejo.

  2. mama parašė:

    Ačiū savivaldybei už rūpestį dėl grįžusių iš užsienio. Dieve duok sveikatos ir ramybės mums visiems, o labiausiai mūsų rajono vadovams ir gydytojams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video