Tradiciniame „legendų“ susitikime – ir naujoji muzikantų karta

Trečią kartą į tradicinį renginį „Gyvosios legendos“ pabendrauti, pagroti ir padainuoti, parodyti, ką nuveikė per praėjusius metus, rinkosi buvę ir dabartiniai Mažeikių muzikantai.
Kultūros centro pramogų salėje įvyko mažeikiškių muzikos atlikėjų tikro garso improvizacijos vakaras.

VISŲ TIKSLAS – MUZIKA
Kažkada Mažeikių padangėje muzikavusių žmonių likimai labai įvairūs: vieni jų pasuko į verslą, kitus sudomino politika, treti gerovės ieškoti išvažiavo į užsienį, dar kiti paprasčiausiai kur nors įsidarbino. Bet juos visus vienaip ar kitaip sieja viena sritis – muzika. Kai kas muzikos atsisakė visiškai, bet liko jai neabejingi, kiti tebegroja iki šiol, ateina ir nauja Mažeikius garsinančių muzikantų karta.
Tokių muzikantų kasmečių susibūrimų vienas iš sumanytojų, iki šiol mėgstantis į rankas paimti mušamųjų instrumentų lazdeles – vicemeras Viktoras Bugnevičius. Ir tą vakarą politikas sėdo prie būgnų bei drauge su savo senais draugais gitaristais Raimundu Margaliku, Raimondu Armalu bei klavišiniais į talką pagroti atėjusiu Augustinu Petkumi atliko vieną kūrinį.
PAŽYMI „VYRŲ DIENĄ“
Renginio organizatorė, vakaro vedėja Daiva Gedvilienė pasakojo, kad kasmet muzikantai renkasi vadinamąją „vyrų dieną“ – vasario 23iąją. Tad daugeliui sovietinėje armijoje tarnavusių muzikantų yra pretekstas net tik pažymėti šią progą, bet ir prisiminti senus laikus, pabendrauti, pasidalinti muzikine patirtimi.
„Laikas spaudžia, mes senstam, neinam jaunyn, tos Mažeikių muzikos legendos išmirs, dainos užsimirš. Tokie susitikimai – ilgai laukti. Muzikantai turi kažkaip susiburti. Čia kiekvienas parodo, kiek per metus yra išaugęs, kiek patobulėjęs, ką sukūręs, ką laimėjęs“, – sakė pati dainuojanti ir kurianti vakaro vedėja.
D. Gedvilienė džiaugėsi, kad daugelis Mažeikių muzikantų atlieka ne tik populiariąją estradinę muziką, bet ir patys kuria.

KURIA SAU
IR DRAUGAMS

Pasak vieno muzikos aso mažeikiškio, iš muzikos dabar nelabai pragyvensi, tad ieškomasi kokios nors kitokios veiklos, o pomėgis muzikuoti lieka tik laisvalaikiui.
Toks muzikantas yra ir į vakarą atėjęs muzikos kūrėjas, savamokslis kompozitorius ir dainų atlikėjas Saulius Šulcas. Šis, dar nuo mokyklos laikų muzika besidomintis vyras viešai beveik niekur nesirodo, nesiafišuoja, kuria sau ir draugams.
„Šįvakar koncerte nedalyvauju, būsiu kaip žiūrovas, nes neparuošiau namų darbų. Ne visada turiu laiko muzikuoti – yra ir kitų darbų. Dideliu muzikiniu derliumi taip pat negaliu pasigirti: pastaruoju metu esu įrašęs tik tris naujus kūrinius“, – sakė pernai savarankiškai savo kompaktinę plokštelę išleidęs mažeikiškis S. Šulcas.

GROJA NUO VAIKYSTĖS
Šiuo metu gitara grojantis R. Margalikas muzikuoja, pasak jo, nuo tų laikų, kai Mažeikių geležinkeliu dar važinėjo garvežiai. Raimundas teigė su muzika susipažinęs dar penktoje klasėje. Muzikos mokykloje mokėsi grojimo triūba paslapčių, grojo tuometinės II vidurinės mokyklos dūdų orkestre, drauge su kitu mažeikiškiu Vytautu Gedvila buvo III vidurinės mokyklos šokių muzikantai.
„Muzika man nėra darbas, bet iš to aš gyvenu. Ar tai yra gyvenimas?“ – retoriškai klausė muzikantas.
„Gyvųjų legendų“ vakare Raimundas dalyvauja nuo jų pirmojo susibūrimo. „Čia pasižiūrime, kaip groja kiti, kartu parodome ir save, pasimokome. Žodžiu, vyksta visapusiškas bendravimas“, – sakė R. Margalikas.

SCENOJE –
IR JAUNIMAS

Tą vakarą scenoje pasirodė Raimondo Rozenbergo vadovaujama grupė „GBS“, brolių Rolando ir Vidučio Narutavičių duetas „Rojaus berniukai“. Iš jaunųjų muzikantų, keletą dainų atliko dviejų muzikinių kolektyvų bendro projekto dalyviai – grupės „DŠ/DŽ“ ir „Šagana“. Šių grupių dalyvių bendrame projekte – legendinės grupės „AC/DC“ atliekamos dainos.
„DŠ/DŽ“ vadovas Dovydas Punia pasakojo, kad grupė groja jau ketverius metus, jų kolegos „Šagana“ jaunesni. Iš viso į projektą įsijungė penki atlikėjai. Projektas jau rodytas viename roko festivalių, muzikantai grojo muzikiniame vakare „Troškulys“, Klaipėdoje praėjusį savaitgalį koncertavo baikerių klube.
„Mažeikiškių muzikantų susibūrime dalyvaujame pirmą kartą. Esame naujokai. Smagu pabūti tarp muzikantų, pasišnekėti, pažiūrėti, kaip groja kiti, gal ir pablevyzgoti“, – juokavo D. Punia.
Kaip jauną, perspektyvų, kuriantį ir dainuojantį muzikantą, vakaro vedėja pristatė keletą dainų atlikusį Aurių.
Parodę koncertinę programą, muzikantai, keisdami įprastus instrumentus, kolektyvus, įsijungė į improvizacijų vakarą ir žadėjo kitąmet vėl būtinai susitikti.
Jono STRAZDAUSKO nuotrauk.: Pirmąją dainą kartu su draugais atlieka „Gyvųjų legendų“ idėjos sumanytojas
V. Bugnevičius (antras iš dešinės).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*