Turguje daugėja lietuviškos produkcijos

Kasdien ant prekystalių daugėja lietuviškų braškių. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Turgaus prekystaliai raudonuoja nuo braškių. Pirkėjams jau siūloma ir mūsų rajone užaugintų agurkų, bulvių, tačiau jų augintojams sunku konkuruoti su įvežtine produkcija.

Lenkiškos braškės užleido vietą

Braškėmis prekiaujantys žmonės pasidžiaugė, kad turguje nebeliko lenkiškų braškių, nes Lenkijoje anksčiau baigiasi jų derlius.
„Jų prekiautojai dėl mažesnių kainų mums buvo rimti konkurentai. Tekdavo ir mums mušti kainas“, – „Santarvei“ tvirtino pačių augintomis uogomis prekiaujantys žmonės.
Pašnekovai tikino, kad konkurencija buvo nesąžininga – kai kurie lenkiškų uogų prekeiviai pirkėjus apgaudinėdavo, ramia sąžine teigdami ar net užrašydami klaidingą informaciją ir atvežtines uogas pristatydami kaip lietuviškas.
„Skiriasi skonis, kvapas, mes iš vakaro nuskiname, ir tai ilgai uogų neišlaikytume, o čia atveža iš Lenkijos ir kaip gražiai atrodo“, – lygino lietuviškų braškių augintojai.

Kainos kasdien krinta

Trečiadienį už braškių kilogramą prekeiviai dažniausiai prašė po 5–6 litus. Už labai dideles uogas teko pakloti 7 litus. Tiesa, smulkių uogų buvo galima nusipirkti ir po keturis litus.
Braškių augintojai nesiskundė pirkėjų stygiumi. Esą uogų dar nėra tiek daug, kad jų neišparduotų.
„Jei pasibaigus turgui liks uogų, važiuosiu į turgelį Naftininkų gatvėje. Tikrai nereikės vežtis jų namo“, – neabejojo Jurita Alšauskienė iš Skuodo rajono.
40arų braškių auginanti moteris teigė kone kasdien prekiaujanti Mažeikiuose. Anot jos, mažeikiškiai turtingesni, labiau perka ir daugiau moka už uogas. Tuščiomis ji grįždavusi ir tada, kai pirmosios uogos kainavo po 20 litų. Anot jos, mažeikiškiai dėl naftos perdirbimo gamyklos labiau perkantys iš Skuodo atvežtas, nei vietines uogas.
Braškių augintojai sakė, kad uogų kaina keičiasi vos ne kasdien. Tačiau prognozuoti jų mažiausios kainos nesiryžta. Kol kas derlius neblogas, tačiau kaip bus toliau – lems orai.

Agurkai šiemet brangesni

Turguje jau pasirodė ir mūsų rajone užaugintų agurkų. Tiesa, tokių augintojų yra tik du, ir jų agurkų kilogramo kaina siekia 4 litus. Iš Kėdainių atvežti kainuoja – 3,2 lito.
Vietiniais agurkais prekiaujančios viekšniškė Jolanta Paulauskienė ir Jolanta Šimkuvienė iš Kurmaičių patikino konkurencijos nebijančios. Turi nuolatinius pirkėjus, kurie nori vietoje užaugintų daržovių, nes jos šviežesnės, vėliau skintos, nei atvežtinės.
Agurkų augintojos pasiguodė tik tuo, kad šiemet daržovių derlius mažesnis. Naktys per šaltos, o jei dieną saulė užkaitina – krinta žiedai.
Pašnekovės prisiminė, kad praėjusiais metais prieš Jonines agurkus pardavinėjo po du litus už kilogramą, o šiemet jų kaina gali kristi nebent iki trijų litų.

Daug atvežtinės produkcijos

Vietos augintojų užaugintų pomidorų mažeikiškiams dar teks palaukti. Pirkėjams daugiausia siūlomi lenkiški, olandiški pomidorai. Tik vienur kitur galima nusipirkti Kauno rajono šiltnamiuose užaugintų pomidorų, kurių kilogramas kainuoja 5,5 lito, kai tuo tarpu lenkiškų – 3,9 lito.
Šviežių olandiškų svogūnų kilogramas kainuoja pusantro lito, morkų – 4 litai, itališkų bulvių – 2 litai. Tik vienoje vietoje pavyko aptikti lietuviškų bulvių, kurių kilogramo kaina, priklausomai nuo gumbų dydžio, buvo 2,2 ir 2,8 lito.
Lietuviškų šviežių kopūstų kilogramas kainavo du litus.
Turgaus dar nepasiekė šiųmetinių svogūnų gumbai, morkų galima nusipirkti tik ryšulėliais – už vieną prašoma poros litų.

Renkasi pagal kainą

Atvežtinėmis daržovėmis prekiaujanti Rasa Montrimienė „Santarvei“ sakė, kad daugeliui pirkėjų vis dėlto svarbiausia daržovių, uogų kaina, o ne kilmės šalis.
„Tokie pirkėjai lietuvišką daržovę renkasi tada, jei kaina skiriasi centais, jei daugiau – perka pigesnę prekę“, – pastebėjimais dalijosi pašnekovė.
Moteris įsitikinusi, kad kitur užaugintos daržovės niekuo nesiskiria nuo lietuviškų.
R. Montrimienė yra pastebėjusi, kad kai kurie pardavėjai nesunkiai apgauna ieškančiuosius lietuviškos produkcijos. Pavyzdžiui, iš kitur atvežtas bulves pardavinėja kaip lietuviškas, ir nepatyręs pirkėjas nieko neįtaria.

One Reply to “Turguje daugėja lietuviškos produkcijos”

  1. Jolita parašė:

    Nusipirkau turguje kibiriuką medaus. Sakė, kad lietuviškas. Kai išvalgėme medų, ant dugno radau užrašą „Made in China“. Komentarai kaip ir nereikalingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto