Ugdymo įstaigos ruošiasi naujiesiems mokslo metams

Autoriaus nuotrauka

Ne už kalnų rugsėjis, tad rajono švietimo ugdymo įstaigos ruošiasi naujiems mokslo metams: atliekamas didesnis ar mažesnis remontas, kai kur tebevyksta renovacija.
Švietimo skyriuje svarstoma, kokie bus naujieji mokslo metai, kas pasikeis ir kaip išgyventi – vis dar mažėja mokinių skaičius, gaunama nepakankamai lėšų.

Skirta daugiau lėšų

Kad mokyklos sugebėtų įgyvendinti ugdymo planą, savivaldybėms, atsižvelgiant į mokinių skaičiaus pokyčius, nuo rugsėjo 1-osios bus koreguojamas mokinio krepšelio dydis. Mažeikių švietimo skyriaus vedėjui Apolinarui Stonkui labiausiai nerimą kelia pirmieji keturi mokslo metų mėnesiai iki Naujųjų.
„Mokinio krepšelis tarp savivaldybių perskirstomas atsižvelgiant į mokinių skaičiaus mažėjimą. Tie keturi mėnesiai mums visą laiką neduoda ramybės, nes, sumažėjus mokinių skaičiui, klasių komplektų iš karto nesumažėja, jų lieka tiek pat, o finansavimas jiems nebeskiriamas“, – situaciją aiškino vedėjas.
Guodžia tik tai, kad perskirsčius krepšelį rajonui rugsėjo – gruodžio mėnesiams skirta 44 tūkst. litų daugiau – bendra suma būtų 41 mln. 267 tūkst. litų.

Skaičiai mažėja

Didžiausios finansavimo korekcijos laukiama nuo ateinančių metų sausio 1 dienos, kai mokinio krepšelis bus padidintas 15 litų: šiuo metu jis yra 3348,  nuo sausio jis bus 3363 litų. Tai susiję su mokyklos bibliotekininkų atlyginimo kėlimu ir siekiant, kad mokytojams, dirbantiems su daugiau nei 22 mokiniais klasėje, būtų padidintas atlygis už darbų tikrinimą. Dabar mokama kaip už darbą su 12 mokinių.
„Tai nėra daug, bet tai vis dėlto yra pliusas“, – teigė A. Stonkus.

Plačiau apie problemas ir naujoves, mažeikiškių laukiančias šiais mokslo metais, skaitykite antradienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Ugdymo įstaigos ruošiasi naujiesiems mokslo metams”

  1. kodėl parašė:

    sistemingai kiekvienais metais remontuojamas darželis Bitutė ir jam vis atsiranda papildomų lėšų ,o kitiems neskiriama.Juk rajono vadovams turėtų būti visos įstaigos vienodai svarbios ,nes jie yra steigėjai.Kodėl toks didelis skirtumas tarp tos pačios savivaldybės įstaigų,vieniems duoda kitiems nelieka.Kai kurios įstaigos tikrai apgailėtinai žiūrisi ir niekam širdies neskauda.

  2. Hahaha parašė:

    Sodų vidurinė ruošiasi bankrotui

  3. Lina parašė:

    Tai išeina taip, kad mokyklų bibliotekininkams atlyginimas bus didinamas tik nuo sausio 1d. ? O kur pažadai padidinti nuo liepos 1d?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*